Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Garaż blaszany drewnopodobny – gdzie nada się idealnie?

Garaż blaszany drewnopodobny

Szukasz bezpiecznego miejsca do parkowania auta? Zobacz, kiedy warto zainwestować w drewnopodobny garaż blaszany i jak można go wykorzystać!

Jest praktyczny i można go szybko postawić, ładnie wygląda, a do tego nie kosztuje dużo. Tak zwany blaszak staje się coraz bardziej popularny wśród właścicieli działek letniskowych oraz domów jednorodzinnych z ogrodem. Jego zaletą jest to, że można go wykorzystywać na różne sposoby, nie tylko jako garaż. Gdzie sprawdzi się najlepiej? Kiedy warto go kupić? Sprawdź!

Garaż blaszany zewnętrzny – alternatywa dla niemal każdego

Najczęściej konstrukcje tego typu kupowane są po to, by stworzyć przydomowe, bezpieczne miejsce parkingowe dla samochodu. Garaż blaszany jest tanią alternatywą dla tego, który można uwzględnić w projekcie domu, np. na parterze lub na poziomie piwnicy. To drugie rozwiązanie jest jednak drogie i nierzadko zwiększa koszty inwestycji do wartości, na którą wiele osób nie może sobie pozwolić.  

Właśnie dlatego popularność zdobywają blaszaki drewnopodobne. Są one o wiele tańsze, można je szybko postawić, są łatwe w montażu, mają estetyczny design i świetnie spełniają swoje funkcje. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona auta przed szkodliwymi następstwami bezpośredniego kontaktu karoserii z deszczem czy innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. W garażu blaszanym można także stworzyć miejsce do przechowywania narzędzi czy różnego rodzaju akcesoriów. 

Masz dużo narzędzi? Postaw na blaszaka!

Coraz częściej stawia się przydomową konstrukcję blaszaną po to, by wykorzystać ją jako składzik na maszyny ogrodowe czy narzędzia. Blaszak świetnie sprawdzi się na działkach wypoczynkowych i uprawnych. Właściciel nie tylko bezpiecznie zaparkuje w nich samochód, ale także zyska zadaszone i zamykane na kłódkę pomieszczenie dla kosiarek, pilarek, agregatów prądotwórczych, węży ogrodowych, taczek, konewek, łopat, motyk, grabi, pił, młotków i innych podstawowych elementów wyposażenia każdej komórki narzędziowej. 

Garaż blaszany drewnopodobny

Takie rozwiązanie polecane jest tym właścicielom domów, którzy nie zdecydowali się na piwnicę i nie mają gdzie przechowywać rozmaitych urządzeń i przyrządów. Estetyczne wykończenie drewnopodobnego garażu sprawi, że na posesji pojawi się nie tylko praktyczny, ale też ładny obiekt, który korzystnie wpłynie na prezencję działki. 

Drewnopodobny garaż blaszany na posesji majsterkowiczów i drobnych przedsiębiorców

Zadaszone konstrukcje to również dobry pomysł dla osób lubiących majsterkować czy prowadzących niewielkie biznesy. Odpowiednio zaprojektowany garaż może pełnić funkcję małego warsztatu (wystarczy ustawić w nim stół) oraz magazynu z towarem na sprzedaż. Bez trudu wykona się w nim różne naprawy, w komfortowych warunkach skompletuje zamówienie i przygotuje paczkę do wysyłki, nie przeszkadzając przy tym domownikom, co zapewne miałoby miejsce podczas przeprowadzania tego typu prac w mieszkaniu. 

Odpowiednio zaprojektuj swój blaszak!

Aby móc w pełni korzystać z możliwości, jakie stwarza garaż blaszany, należy dobrze przemyśleć jego wymiary. Konstrukcja powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb. Konkretne rozwiązania może podpowiedzieć specjalista. Wystarczy przekazać swoje oczekiwania, a fachowiec zaproponuje najlepiej pasujący model.