Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Tego nie może zabraknąć w Twojej jadalni

jadalnia

Każda jadalnia z prawdziwego zdarzenia lub aneks jadalny, powinny posiadać przede wszystkim… stół i krzesła, bez których trudno mówić o spożywaniu posiłków w rodzinnym gronie. Jednak jest coś jeszcze, bez czego nie może się ona obyć!

Jaki jeszcze mebel warto mieć w kuchni?

Dawniej w jadalniach z prawdziwego zdarzenia oprócz stołu z krzesłami, królowały też serwantki. Te wyjątkowe kredensy skrywały w sobie ozdobną zastawę stołową. Były przydatne, gdy nakrywało się do stołu podczas różnych uroczystości wymagających wyciągnięcia odświętnych talerzy, a na co dzień dzięki przeszkleniom z trzech stron dumnie prezentowały swoją elegancką zawartość. Dziś w domach stawiamy raczej na minimalizm i jeden piękny, efektowny komplet naczyń do używania na co dzień i od święta. Nie zmienia to jednak faktu, że ładnie wyeksponowany serwis obiadowy może stać się wspaniałą dekoracją w jadalni lub salonie!

Jaki komplet naczyń stołowych wybrać?

Współcześnie, urządzając swoje wnętrza, nie dzielimy pokoi czy przedmiotów na te „zwyczajne” i „odświętne”. Celebrujemy swoje życie, każdego dnia dając sobie prawo do picia kawy w pięknej filiżance czy jedzenia obiadu w stylowych naczyniach. To dlatego chętnie stawiamy na eleganckie komplety – na przykład porcelanowe z pozłacanymi krawędziami, z pięknym kwiatowym motywem, w niezwykłym kolorze lub o kształcie kwadratu. Stojąc w kredensie, mogą one wspaniale zdobić jadalnię, a po wyjęciu stają się prawdziwą ozdobą dla stołu, nawet gdy nakrywa się go tylko na potrzeby zwyczajnego rodzinnego obiadu. Jednak jaki komplet naczyń stołowych wybrać?

Serwis obiadowy – co powinien zawierać?

W każdym domu powinien znaleźć się komplet naczyń obiadowych składający się z kilku sztuk:

– talerzy głębokich do zupy,

– talerzy dużych do dań obiadowych,

– talerzyków małych deserowych.

Dodatkowym elementem takiego serwisu może być waza do zupy i sosjerka. Warto też zaopatrzyć się w komplet pięknych filiżanek ze spodeczkami, mlecznikiem i cukiernicą, dzięki którym zastawa będzie kompletna. Potem wystarczy już tylko ustawić w kredensie stylowe szklanki, kieliszki do win, likierów czy wódki, a w szufladzie umieścić wysokojakościowe sztućce – by jadalnia była kompletna!

Dlaczego warto kupować komplety obiadowe?

Wybierając solidny, wieloelementowy zestaw naczyń stołowych, zapewniasz sobie przynajmniej kilka lat serwowania posiłków dla wielu domowników. Możesz wybrać spośród delikatniejszej, lecz bardziej efektownej zastawy porcelanowej – warto jednak pamiętać, że jest ona bardziej podatna na stłuczenia i uszkodzenia, a często nie nadaje się też do mycia w zmywarce. Zastawa ceramiczna jest bardziej wytrzymała, a do tego dostępna w wielu fantastycznych kształtach i kolorach. Dzięki dużej różnorodności i niskiej cenie takich kompletów można fantastycznie ozdabiać swój stół na co dzień i od święta, na przykład stawiając na nim talerze w głębokim granatowym, kolorze, czy w odcieniach szarości i pudrowego różu, idealnie dopasowanych do aranżacji Twojej jadalni i jej kolorystyki.