Czym pokryć dach garażu?
Zadaszenie jest kluczowe z punktu widzenia zabezpieczenia wnętrza budynku. Nie inaczej wygląda to w przypadku schronienia dla samochodów. Nic więc dziwnego, że wiele osób poświęca sporo czasu na przeanalizowanie najlepszych dostępnych opcji w tym zakresie. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czym skutecznie i niedrogo pokryć dach garażu.
Tani sposób na pokrycie dachu garażu
Jedno rozwiązanie bije na głowę wszystkie inne. Mowa oczywiście o papie, zwłaszcza w wersji termozgrzewalnej. Jej popularność wynika z licznych zalet. Wśród nich należy wymienić:
- lekkość,
- niskie koszty zakupu,
- łatwy montaż,
- odporność.
Stworzenie profesjonalnego zadaszenia jest w związku z tym niezwykle proste. Warto dodać, że ze względu na swoje parametry papa doskonale nadaje się do niewielkich konstrukcji, takich właśnie jak między innymi garaże. Nie stanowi nadmiernego obciążenia, co pozwala spokojnie zaaplikować dwie albo trzy warstwy – w zależności od potrzeb.
Co ile wymieniać papę z dachu garażu?
Jeśli montaż papy został przeprowadzony poprawnie, to powinna zachować swoje właściwości przez około 10 lat. Przy zachowaniu regularnej konserwacji co 5 lat można przedłużyć jej żywotność o kolejną dekadę. Odświeżanie odbywa się za pomocą żywicznych membran i podobnych materiałów.
Wreszcie jednak przychodzi moment wymiany papy na zupełnie nową, aby uzyskać maksymalny stopień ochrony. Demontaż jest na szczęście równie prosty co aplikacja. Co jednak zrobić z pozostałościami po rozbiórce? Nie można ich tak po prostu wyrzucić do śmieci ze względu na zagrożenie środowiskowe. Istnieje za to inne rozwiązanie, a mianowicie wywózka do utylizacji. Wywóz papy w Grudziądzu organizuje firma Śmieci.eu, która specjalizuje się w legalnym odbiorze i przetwarzaniu odpadów.
Czym ocieplić dach garażu?
Należy jeszcze pamiętać, że garaż jest jednym wielkim mostkiem termicznym. Dlatego, jeśli jest częścią domu, a nie wolnostojącą konstrukcją, należy bardzo dobrze ocieplić jego dach. W przeciwnym wypadku ciepło będzie uciekać do chłodniejszego pomieszczenia.
W tej kwestii również istnieje jedno szczególnie skuteczne, a przez to popularne rozwiązanie: styropian. To także tani materiał, który nie sprawia problemów w aplikacji. Szacuje się, że pokrycie dachowe ocieplanego garażu powinno mieć w najcieńszym miejscu warstwę styropianu grubą na ok. 12-15 cm. A nawet jeśli pomieszczenie nie będzie ogrzewane, to i tak warto wykorzystać ten bardzo lekki surowiec do stworzenia spadku. Dzięki temu nie obciąży dachu tak bardzo, jak beton.
Jak zorganizować wywóz styropianu?
Modernizacja budynków w większości przypadków wiąże się też z wyrzuceniem starych materiałów, w tym styropianu. I – podobnie jak w przypadku papy – trzeba jakoś się ich pozbyć. Warto w tym celu skorzystać z usług firmy zapewniającej bezpieczną oraz legalną utylizację. Profesjonalny wywóz styropianu w Grudziądzu zapewnia marka Śmieci.eu. Specjaliści przedsiębiorstwa doradzą też wybór najkorzystniejszej opcji odbioru odpadów. Skontaktuj się z nimi, jeśli akurat potrzebujesz pomocy w wywozie papy czy innych materiałów pobudowlanych.