Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Bidety wiszące – dlaczego postawić na nie w swojej łazience?

bidet

Bidety wiszące cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ ą łatwe w montażu (wykorzystuje się do tego stelaż podtynkowy) i umożliwiają zachowanie należytej higieny okolic intymnych. Przydają się zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach. Wersja wisząca sprawi, że bidety nie będą zabierać w łazienkach zbyt dużo miejsca, zyskają uznanie ze względu na swoją bogatą estetykę, a do tego staną się doskonałym uzupełnieniem wnętrz aranżowanych na styl designerski, minimalistyczny czy też skandynawski.

Bidety wiszące – uniwersalność i troska o porządek

Bidety wiszące są w pełni uniwersalne, ponieważ korzystają z nich seniorzy, osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Nic dziwnego, że właściciele domów jednorodzinnych chętnie umieszczają je w swoich łazienkach. To również przydatne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych. Dzięki takim bidetom każdy będzie mógł się zatroszczyć o higienę miejsc intymnych i nie zajmie mu to dużo czasu.

Atutem bidetów wiszących jest też możliwość utrzymania stuprocentowego porządku. Chodzi tutaj głównie o sprzątanie podłogi. Wystarczy zdecydować się na sięgnięcie po mopa i przejechanie nim bezpośrednio pod bidetem. Unika się tym samym mycia podłogi jedynie wokół bidetu. Wiszący bidet pozwala na zyskanie dodatkowej przestrzeni łazienkowej, którą można wykorzystać m.in. na umieszczenie w tym miejscu dodatkowego mebla lub też jakichś przydatnych akcesoriów.

Bidety wiszące – czym jeszcze się wyróżniają?

Bidety wiszące są zaprojektowane w taki sposób, aby poszczególni użytkownicy:

  • mogli z nich komfortowo korzystać o każdej porze dnia oraz nocy,
  • mogli swobodnie kontrolować temperaturę i kierunek strumienia wody,
  • mogli przy nich umieścić dozowniki z płynem do higieny intymnej.

Jak widać takie rozwiązanie ma bardzo duży sens, dlatego pojawia się w wielu polskich łazienkach. Jeśli chodzi o sam montaż bidetu wiszącego najlepiej poprosić o wsparcie doświadczonych fachowców. Zwykle umieszcza się je na wysokości około 30-40 centymetrów nad podłogą. Przed samym bidetem warto pozostawić natomiast co najmniej 60 centymetrów wolnego miejsca. Dzięki temu korzystanie z niego będzie w pełni komfortowe.

Zainteresowani domownicy mogą sobie dobrać bidet m.in. pod kątem jego rozmiaru oraz koloru. Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione są bidety w kolorze białym, które świetnie komponują się z innymi meblami oraz łazienkowymi dodatkami i ozdobami. Alternatywą są bidety w kolorze beżowym, seledynowym lub błękitnym. Przydatna może się okazać porada ze strony projektanta wnętrz.