Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czy istnieje idealny system grzewczy w budynku? Sprawdź!

Wybranie idealnego systemu grzewczego to jeden z istotniejszych elementów, jeśli chcesz postawić na ekologiczne rozwiązanie w domu i jednocześnie myślisz o zoptymalizowaniu kosztów z tym związanych. Na rynku pojawia się wiele rozwiązań i możliwości, dlatego kluczem w doborze odpowiedniego systemu grzewczego jest skorzystanie z wiedzy specjalistów, którzy pomogą w wyborze urządzeń najlepszych na rynku.

Przede wszystkim wybierz urządzenie, które jest bezpieczne, energooszczędne i ekologiczne. Właśnie dlatego marka Vaillant ma szeroką ofertę systemów grzewczych, odpowiadających na potrzeby każdego klienta. Jedną z możliwości ogrzewania ekologicznego jest np. pompa ciepła.

System grzewczy dopasowany do indywidualnych potrzeb

Istnienie wiele rozwiązań grzewczych na rynku. Jednak warto stawiać przede wszystkim na urządzenia, które nie obciążą zbytnio budżetu domowego oraz będą ekologiczne. Pompy ciepła czy kotły kondensacyjne spełniają wszystkie wymienione kryteria.

Pompy ciepła doskonale chłodzą dom latem i ogrzewają zimą, a dodatkowo przygotowują ciepłą wodę użytkową (CWU). Około 2/3 energii pozyskują ze środowiska, dzięki temu są przyjazne klimatowi. Jedyny koszt, jaki generują to zużycie energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia sprężarki. Urządzenia te wykorzystują energię z określonego źródła, a następnie oddają ją do instalacji grzewczej. Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje ciepło z powietrza, natomiast pompa gruntowa pobiera ciepło z gruntu. Nowoczesne urządzenia Vaillant podczas pracy spożytkowują nawet 75% energii z zewnątrz, a jedynie 25% zapotrzebowania to energia elektryczna.

Kolejną możliwością ekologicznego podejścia do ogrzewania są kotły kondensacyjne, które wykorzystują dwa źródła ciepła – to wytwarzane podczas spalania gazu lub ciepło znajdujące się w spalinach. Urządzenia mogą być jedno- i dwufunkcyjne, oba rodzaje są przeznaczone również do ogrzewania wody użytkowej. Kotły kondensacyjne zwiększają komfort użytkowania i zmniejszają ryzyko napraw i przeglądów.

Dodatkowo oba powyższe urządzenia mogą współpracować ze sobą, tworząc układ hybrydowy, zyskując tym samym ekologiczny i ekonomiczny system grzewczy. Takie rozwiązanie w ostatnich latach zyskuje na popularności. Instalacje hybrydowe pozwalają na obniżenie całkowitych kosztów ogrzewania domu oraz podgrzewania wody użytkowej. Instalacje wybierają w danej chwili, które źródło ciepła powinno teraz pracować, co pozwala na maksymalne obniżenie kosztów ogrzewania. Dodatkowo oba urządzenia nie pracują równocześnie przez cały rok, co pozwala na zwiększenie ich żywotności. Funkcjonowaniem instalacji hybrydowej zarządza regulator pogodowy, kontrolując automatycznie działanie urządzeń, dzięki czemu domownicy nie muszą sami, decydować, jakie źródło ciepła w danym momencie powinno być zastosowane. Ogrzewanie hybrydowe to przede wszystkim możliwość stworzenia własnego systemu, dostosowanego do posiadanego ogrzewania i możliwość korzystania z ekologicznego rozwiązania przez wiele lat.

Co zrobić, aby urządzenia posłużyły nam lata?

Odpowiednie korzystanie z urządzeń to gwarancja ich długoletniego działania. Regularne przeglądy zapewnią satysfakcję użytkownikom. Dlatego marka Vaillant oferuje program ecoCOMFORT, który umożliwia przedłużenie gwarancji na pompy ciepła i kotły kondensacyjne. Możliwość wydłużenia standardowej gwarancji, trwającej 2 lata o dodatkowe 3 lata zapewni długą i bezproblemową pracę urządzeń.

Vaillant to 149 lat doświadczenia, które wpływa na niezawodność i jakość produktów. Korzystanie z jakościowych urządzeń Vaillant umożliwia otrzymanie wysokiego dofinansowania publicznego w wysokości nawet 100% poniesionych kosztów. To inwestycja na lata, która jest stworzona z myślą o ochronie klimatu. A nowoczesne i efektywne systemy grzewcze pozwolą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Więcej informacji o działaniach marki Vaillant znajdziesz na stronie:       https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/porady-i-wiedza/vaillant-znaczy-pompy-ciepla/