Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak wybrać dobry termostat?

termostat

Dobrze zaprojektowany i wykonany termostat znacząco poprawia komfort korzystania z elektrycznego systemu ogrzewania. To jednak nie wszystko. Urządzenia odpowiadają jeszcze za obniżenie kosztów eksploatacyjnych, a nawet zdrowie domowników. Jednak nie wszystkie termostaty elektroniczne spełniają swoją funkcję w najlepszy możliwy sposób. Dlatego przybliżymy w tym wpisie aspekty pozwalające odróżnić dobry termostat od przeciętnego.

Ułatwiony sposób obsługi

Znalezienie potrzebnych opcji oraz czytelność znaków nie powinny pozostawiać żadnych wątpliwości. Dzięki temu ustawienie optymalnych w danej chwili parametrów staje się znacznie łatwiejsze. Dobry termoregulator elektroniczny musi więc wyróżniać się intuicyjnością. Producenci coraz częściej wykorzystują w tym celu aplikacje mobilne. To bardzo przystępny sposób na osiągnięcie wymaganej temperatury. Co więcej, może się to odbywać nawet przy pomocy Google Home lub Amazon Alexa!

Wielość funkcji i trybów pracy

Określenie parametrów działania dotyczących temperatury to minimum, którym powinien cechować się typowy termostat. Lepsze modele oferują znacznie więcej. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość tworzenia harmonogramów pracy. Z pomocą aplikacji niezwykle proste staje się zaprogramowanie systemu ogrzewania w zależności od pory oraz dnia tygodnia. W efekcie użytkownik nie musi przejmować się codziennym ręcznym ustalaniem temperatury.

Poza tym zawsze przyda się kilka dodatkowych funkcji, które uwzględniają np. wyjazd domowników na wakacje czy otwarte okno. W ten sposób dobry termoregulator elektroniczny optymalizuje pracę systemu, co przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Większość urządzeń cechuje się ochroną na poziomie IP20. Oznacza to, że nie powinny być montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci, czyli przede wszystkim łazienkach. To poważne ograniczenie, dlatego warto zainwestować w termoregulator elektroniczny, którego stopień ochrony został określony na poziomie IP31.

Energooszczędność oraz bezpieczeństwo użytkowania

Nowoczesne rozwiązania w branży elektrycznych systemów ogrzewania skupiają się jeszcze na ograniczeniu domowych wydatków. Nie inaczej wygląda to w przypadku termostatów. Dobre urządzenie optymalizuje zużycie prądu poprzez uniknięcie bezproduktywnego ogrzewania pomieszczeń. Jest też wyposażone w szereg czujników, które stanowią zabezpieczenie przed przegrzaniem instalacji grzewczej i tym podobnymi sytuacjami awaryjnymi. Natychmiast wysyłają informację o nieprawidłowościach na telefon użytkownika, co pozwala na szybką reakcję i wyeliminowanie problemu.

Gdzie znaleźć dobre termoregulatory elektroniczne?

Zawsze warto zaufać uznanym na rynku markom. Zalicza się do nich także Termofol. Znajdujące się w naszym asortymencie termoregulatory elektroniczne spełniają wszystkie wymienione wyżej wymagania. A nawet oferują więcej. Można się o tym przekonać podczas przeglądania kart produktowych, do czego serdecznie zachęcamy.