Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Nieruchomości Tarnowskie Góry – jaki lokal mieszkalny wybrać?

nieruchomości tarnowskie góry

Obecnie bardzo popularne stają się domy jednorodzinne, jednak wiele młodych ludzi wybiera nadal lokal mieszkalny. Tarnowskie Góry są częstym miejscem wyprowadzek właśnie młodszych osób, które szukają miasta przyjaznego, a przy okazji znajdującego się blisko śląskiej aglomeracji. Warto sprawdzić jakie nieruchomości Tarnowskie Góry mają w swojej ofercie.

Kamienice – popularne nieruchomości Tarnowskie Góry

Śląsk pełen jest starych kamienic, które wcześniej były wykorzystywane jako mieszkania dla górników i ich rodzin. Dawne familoki są obecnie znacznie nowocześniejsze – przystosowuje się je jako nowoczesne mieszkania dla młodych osób, które szukają niewielkiego metrażu w stylowym i historycznym budynku. Kamienice mają tę zaletę, że są usytuowane blisko centrum miasta, a dodatkowo są dobrze ocieplone. Zachwycają swoją architekturą – wysokimi sufitami oraz oknami, dzięki czemu do środka wpada więcej światła. W kamienicy co prawda nie zawsze można znaleźć centralne ogrzewanie, ale większość mieszkań ma już takie udogodnienie. Kupując mieszkanie w kamienicy trzeba jednak doliczyć koszty nowego piecyka gazowego do ogrzewania wody. 

Nowe mieszkania – lokal mieszkalny Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry doczekały się także nowych i ciekawych inwestycji, w tym Osiedla Kajdasza, które zachęca nowoczesnymi mieszkaniami, z parkingiem oraz terenem zielonym dla mieszkańców. Koszt nowego mieszkania może sięgać nawet 550 tys. złotych, jednak taka inwestycja na pewno przyniesie korzyść w przyszłości. Można również sprawdzić opcje finansowania wchodząc na stronę dowolnego biura nieruchomości Tarnowskie Góry. Nowe mieszkanie ma swoje plusy – nie potrzebujemy dodatkowych środków na remont, a także mamy pewność, że wszystkie instalacje, w tym gazowe i elektryczne, są sprawdzone i nowe. Biuro nieruchomości Tarnowskie Góry na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego mieszkania oraz pomoże przy wypełnianiu stosownych dokumentów o dofinansowanie zakupu.

Nieruchomości Tarnowskie Góry – Wzgórze Witosa

Wybierając mieszkanie lub dom warto kierować się opiniami innych mieszkańców nowych osiedli, a także sprawdzić położenie osiedla oraz udogodnienia, jakie ono oferuje. Bardzo urokliwym miejscem do zamieszkania w Tarnowskich Górach jest Wzgórze Witosa – nowa inwestycja budowlana, która położona jest z dala od zgiełku miasta. W okolicy znajdują się m.in. place zabawa, a także siłownia, piękny Park Rzepeckiego, kompleks handlowy, szkoły i Rezerwat Przyrody Segiet w Bytomiu. Do Bytomia jest jedynie 12 km, a do Gliwic 22 km. Dzięki dobrej komunikacji miejskiej można szybko dostać się do miast ościennych, co pozwoli na łatwiejszy dostęp np. do sklepów czy ośrodków kultury. Mimo dużej odległości od miasta nie będziemy czuli się odcięci od ważnych punktów handlowych i usługowych. Głównym plusem wyboru domu na osiedlu Wzgórze Witosa są samodzielne garaże, własny ogród, a także brak sąsiadów nad lub pod domem, co pozwoli poczuć się bardziej swobodnie niż w bloku mieszkalnym. Więcej informacji dla zainteresowanych znajduje się na stronie internetowej: https://wzgorzewitosa.pl/nieruchomosci-tarnowskie-gory/