Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Odnawianie ścian – na co zwrócić uwagę przy malowaniu?

malowanie ścian

Każdy kiedyś mierzył się z odnawianiem mieszkania i dla wielu malowanie ścian rodzi cierpkie wspomnienia. Początki zazwyczaj są dobre, pojawia się koncepcja, wybieranie farb, ale gdy zaczynają się konkretne prace, nierzadko zaczynają się schody – a to farba odchodzi, a to gładkie mury okazują się jednak pełne dziur, a efekty szlifowania widać w najdalszych zakątkach mieszkania. Zanim więc po raz kolejny narazicie się na sceny z remontowego horroru, warto poznać kilka dobrych rad, które pozwolą uniknąć wielu potknięć. Tym, którzy nie zamierzają samodzielnie zajmować się malowaniem, a interesują ich kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa proponuje wielu profesjonalistów, którzy całą pracę wykonają szybko i perfekcyjnie.

Wykończenia wnętrz zacznij od gruntownych przygotowań

Stare, polskie przysłowie mówi: ” Co nagle, to po diable” i nikt nie ujmie tego lepiej w odniesieniu do malowania ścian bez odpowiedniego przygotowania. Praca niby prosta, ale nie ma tutaj drogi na skróty, a każda taka próba prędzej czy później pokaże swój czarci pazur. Przyjrzyjmy się fachowcom z prawdziwego zdarzenia, którzy w zakresie swoich prac mają wykończenia wnętrz – Warszawa posiada wielu doskonałych specjalistów, na których można się wzorować. 

Po pierwsze musimy skompletować narzędzia takie jak pędzle, wałki, folie ochronne, gips szpachlowy, szpachelki, taśmę do zabezpieczenia krawędzi i gniazdek, kuwetę, drabinę, grunt oraz detergent do mycia ścian

Kolejno wykonujemy następujące prace:

  • przygotowujemy pomieszczenie do malowania (jeśli to możliwe, usuwamy meble; lub odsuwamy je od ścian)
  • dbamy o odpowiednie oświetlenie, demontujemy żyrandol i podłączamy odpowiednią lampę/żarówkę do malowania
  • zabezpieczamy okna, podłogę i pozostałe meble, a także włączniki światła, gniazdka
  • odkurzamy ściany
  • myjemy ściany przy pomocy mydła malarskiego. 

Coraz bliżej – malowanie ścian po przygotowaniu

Po tych pracach przychodzi czas na analizę stanu ścian. Jeśli pojawiły się w nich ubytki, trzeba je wpierw poszerzyć, odpylić i zaszpachlować zaprawą gipsową lub szpachlówką do tynku. Po wyschnięciu masy należy całość wyrównać, czyli po prostu przeszlifować. W przypadku odkrycia tłustych plam trzeba je usunąć mydłem malarskim lub zamalować taśmą izolacyjną. W przypadku, gdy stara farba nie zmywa się dokładnie i pęka, przyda się szpachelka, którą całość należy zeskrobać. 

Przygotowania zakończone, można przystąpić do części głównej, a więc gruntowania ścian i malowania. Niektórzy pomijają gruntowanie i niestety popełniają błąd, ponieważ ta czynność zmniejsza zużycie farby i zwiększa jej przyczepność do podłoża. Oczywiście malujemy dopiero po wyschnięciu gruntu. 

Komu zlecić wykończenia wnętrz – Warszawa ma swoich specjalistów

Trzeba przyznać, że odnawianie ścian nie jest procesem ultra szybkim. Tym, którzy nie chcą podejmować się tego wyzwania, spodobają się firmy remontowe, które w zakresie swoich kompetencji mają kompleksowe wykończenia wnętrz – Warszawa jest miastem, w którym bez trudu znajdziemy firmę, która zdejmie z naszych barków to brzemię. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Baltic Interiors dostępnej na stronie https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.