Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jakie okna PCV wybrać? Na co zwrócić uwagę?

okna na wymiar

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór okien, które zostały wykonane z polichlorku winylu. Profile PCV są najchętniej wybierane zarówno przez inwestorów, jak i właścicieli domów. Dlatego tak wiele osób poszukuje odpowiedzi na kluczowe pytanie: jakie okna PCV polecacie? Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Podpowiadamy, jakie parametry mają kluczowe znaczenie i gdzie można kupić dobrej jakości produkty.

Jakie okna PCV kupić?

Stolarka okienno-drzwiowa powinna nam służyć przez jak najdłuższy okres czasu. Prawidłowo zamontowane i szczelne okna PCV nie wymagają wymiany nawet przez dwadzieścia lat. Profile wykonane z polichlorku winylu są trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych. Charakteryzują się także dużą stabilnością i odpornością na obciążenie wiatrem. Poza tym można je z łatwością dopasować do elewacji budynku, ponieważ są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Wybierając okna PCV, warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła. Według obowiązujących przepisów budowlanych w nowych budynkach mieszkalnych powinny być zamontowane modele o wartości Uw, która nie przekracza 0,9 W/m2K. Istotne są również parametry mające wpływ na tłumienie hałasu czy wodoszczelność. Najlepiej zainwestować w okna PCV o dźwiękoszczelności na poziomie 32-40 dB. W mieszkaniach i domach zlokalizowanych w pobliżu torów kolejowych czy ruchliwej ulicy sprawdzą się modele o współczynniku izolacyjności akustycznej Rw wyższym niż 45 dB.

Jakie okna PCV wybrać do domu pasywnego?

Stolarka otworowa powinna być nie tylko dopasowana do wyglądu budynku, ale też optymalnie chronić przed nadmiernymi stratami ciepła. Ogromnym powodzeniem cieszą się obecnie energooszczędne okna PCV, które dobrze zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dostatecznie chronią przed przenikaniem wody w trakcie ulewnego deszczu. Modele tego typu są doskonałym rozwiązaniem dla budynków pasywnych.

Energooszczędne okna idealnie wpisują się w ramy nowoczesnego budownictwa. W ofercie producentów stolarki okiennej znajduje się szeroki wybór modeli pokrytych kolorowymi okleinami. Okna PCV wykonane z najwyższej jakości materiałów zachowują walory estetyczne nawet po długoletnim użytkowaniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza modele z okleinami przypominającymi do złudzenia naturalne drewno. Szczególnie opłacalna jest inwestycja w egzemplarze z atestem PZH i oznaczone znakiem CE.

Energooszczędne okna PCV – jakie wybrać?

Renomowani producenci stolarki okiennej dokładają wszelkich starań, by oferowane produkty spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Energooszczędne okna minimalizują straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym oraz wpływają na komfort przebywania w domowym wnętrzu w upalne dni. Doskonałymi parametrami izolacyjnymi charakteryzują się konstrukcje, które bazują na sześciokomorowym systemie profili. Niektóre modele zostały wyposażone w kształtownik tworzący w ramie siódmą komorę.

Najlepiej zainwestować w okna z trzyszybowym pakietem oraz ciepłymi ramkami, które obniżają ryzyko skraplania się pary wodnej. Szczególnie polecane są energooszczędne modele z uszczelnieniem środkowym i oporowym, mechanizmem stopniowania uchyłu, doskonale dobranymi elementami okuciowymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza egzemplarze wyposażone w szyby o wysokim współczynniku transmisji światła.

Ile kosztuje okno PCV? Wszystko zależy od jego wymiarów, sposobu otwierania oraz jakości materiału, z którego zostało wykonane. Dwuskrzydłowe modele uchylno-rozwierano można już kupić za około 600-800 zł. Szeroki wybór energooszczędnych okien i drzwi tarasowych PCV posiada w sprzedaży firma Domel. Znany producent stolarki okiennej zadbał o to, by oferowane modele wyróżniały się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Okna firmy Domel zostały wyposażone w uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach, zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie i renomowane okucia Winkhaus activPilot.