Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Do czego służą wibratory pneumatyczne?

Wibrator z napędem pneumatycznym Altrad Belle BGP 107 - buława 105mm

Wibrator do betonu pneumatyczny to specjalistyczny produkt, który wykorzystywany jest przede wszystkim na różnego rodzaju budowach oraz podczas procesu obróbki betonu. Urządzenie będące w stanie generować drgania może świetnie sprawdzić się do wytrącenia powietrza z materiału i pomoże w uzyskaniu odpowiedniej konsystencji spoiwa. Warto tym samym sięgać po wysokiej klasy sprzęty z ofert renomowanych producentów. Dopasowany pod kątem parametrów wibrator będzie stanowił prawdziwą pomoc na każdej budowie.

Wibrator do betonu pneumatyczny pozwala uzyskać jednolitą masę

Beton to materiał, który jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w procesie budowy. Charakteryzuje się przede wszystkim łatwością formowania i bardzo wysoką trwałością po wyschnięciu. Może posłużyć jako spoiwo przy łączeniu różnych materiałów, a także jako materiał do budowy np. dróg. Bardzo istotne jest jednak odpowiednie przygotowanie betonu nim można będzie przystąpić do jego wykorzystania. W tym zadaniu pomóc może wibrator pneumatyczny. Jest to wysokiej klasy sprzęt, który daje możliwość uzyskania jednolitej i gęstej masy. Wibrowanie betonu sprawia, że usuwane jest powietrze, które może gromadzić się w spoiwie i prowadzić w przyszłości do jego pękania. Wibrowanie betonu daje najlepsze rezultaty w przypadku wykorzystania do procesu urządzeń o odpowiedniej wydajności. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które sprawdzą się w tym zadaniu i pozwolą na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Sięgnij po najlepsze wibratory pneumatyczne

Wybierając wibrator do betonu pneumatyczny warto sięgnąć przede wszystkim po wysokiej klasy produkt. Przy wyborze sprzętu ważne są takie parametry jak: średnica buławy, zużycie powietrza, moc silnika czy częstotliwość generowanych drgań. Sklep internetowy Norwit.pl w swojej ofercie posiada różnego rodzaju urządzenia. Z oferty bez problemu można wybrać wibrator wgłębny, który spełni oczekiwania. Norwit.pl to miejsce, które powinna odwiedzić każda osoba szukająca urządzeń wspomagających proces budowy. Na naszym blogu przeczytasz więcej. Zapraszamy!

Przykładowe wibratory, po które warto sięgnąć to:

  • Wibrator pogrążalny Wacker Neuson MSeries M-IEC 45 – ciekawa propozycja wibratora z wężem o długości 5 m. Sama częstotliwość wibracji wynosi 12 000 obr/min. Sprzęt przeznaczony jest do profesjonalnego zastosowania.
  • Napęd spalinowy Enar wibratora do betonu Back Pack – kolejna propozycja to napęd o mocy 1,6 km, który jest w stanie generować do 10000 obr/min.
  • Elektryczny napęd wibratora do betonu Husqvarna AME 1600 – w ofercie można także znaleźć napęd o uniwersalnym przeznaczeniu. Urządzenie pozwala zamontować wałek i jest w stanie generować do 12 000 obr/min.