Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Firma Kahrs – producent drewnianych podłóg

podłoga kahrs

Jest to firma zajmująca się wytwarzaniem podłóg drewnianych najwyższej jakości. Mieści się ona w Nybro w samym środku lasów południowym Szwecji. Wszystko zaczęło się o 1857 roku, kiedy imiennik firmowy Johan Kahr rozpoczął produkcję drewnianych akcesoriów dla pobliskich rolników w swojej małej, autorskiej tokarni. Obecnie, firma rozrosła się do niewyobrażalnych rozmiarów i stanowi jedną z najwyżej usytuowanych w rankingach firm zajmujących się wyrobem drewnianych podłóg. Doświadczenie, tradycja i pasja, której nie można odmówić w połączenie z zastosowaniem nowych technologii wytworzyła wspaniały efekt pozwalający na wspięcie poziomu firmy na wyżyny.

Dbałość o środowisko

To cecha, która stanowi filar tej firmy. Podłoga drewniana to przecież wyrób, który jest ekologiczny. Firma w wielu artykułach opisuje, że swoje innowacyjne pomysły opiera przede wszystkim na zaangażowaniu w ochronę środowiska naturalnego. Jest tak, gdyż drewno używane do wyrobu podłóg pochodzi z wycinki Skandynawskich lasów, gdzie nowe nasadzenia lasów przekraczają ich wycinki – mówiąc prościej; powstaje więcej, niż jest ścinane. Podłogi drewniane firmy Kahrs zbudowane są z trójwarstwowej struktury, przez co wykorzystanie drewna jest mniejsze niż u konkurentów wyrabiających lite podłogi.

Technologia produkcyjna

Trójwarstwowa podłoga Kahrs, na którą firma jako pierwsza uzyskała patent sprawia, że jest o 75% bardziej stabilna i odporna na uszkodzenia mechaniczne niż podłoga z drewien litych. Charakteryzuje się także odpornością na wypaczanie, odkształcenia i wilgotność. Nośnik podłóg jest wykonany głównie z drewna pochodzącego z odpadów drzewnych i drzew bardzo szybko rosnących co podwyższa ekologiczny stosunek firmy.

Bardzo ciekawą technologią jest technologia WOODLOC zastosowana w produktach firmy. Jest to mechaniczny system pozwalający na bezklejowe łączenie podłóg drewnianych. Otrzymana podłoga jest idealnie równa, bez występowania najmniejszych szczelin przy bardzo łatwym montażu.

Wygląd

Firma Kahrs w swoim asortymencie oferuje również bardzo szerokie wzory i prezencje swoich podłóg. Od szczotkowanych, fazowanych przez ryflowane i matowe aż po połyskliwe. Oferują podłogi, które produkowane są z różnego rodzaju gatunków drewna sprawiając, że każda podłoga może mieć pożądany przez nabywcę charakter. Naturalne usłojenia, ale także drewna z sękami – wszystko czego dusza zapragnie.

W gamie ofert można znaleźć wiele wzorów podłóg. Znaleźć można przede wszystkim olśniewające i unikatowe wzory udoskonalane przed architektów i projektantów wnętrz. Wiele struktur takich jak szpunty o kształcie motyla są wykonywane ręcznie. Rozmieszczone są często po całej podłodze nadając charakter i oryginalność.