Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Garaże blaszane – świętokrzyskie

Nowoczesne garaże blaszane wyróżnia przede wszystkim to, że nie zawsze wyglądają jak klasyczny garaż oraz że zamawiając je, można składać od początku indywidualne zamówienie. Jeszcze parę lat temu garaże blaszane były wykonywane wyłącznie z blachy ocynkowanej. Aktualnie klienci mogą decydować się na garaże akrylowe albo imitujące designem drewno. Można je zamawiać o dowolnej szerokości, wysokości, głębokości oraz
w dowolnym kolorze. Standardowo blacha w nich ułożona jest w pionie, aczkolwiek można też zamawiać garaż z blachą ułożoną w poziomie. Do każdej konstrukcji tego typu producent po zapoznaniu się z wymaganiami klienta jest w stanie dołączyć: okna, świetliki, drzwi, obróbki blacharskie, rynny, a także kotwiczenia.

Całkowita dowolność w projektach garaży blaszanych

Całkowita dowolność w projektach garaży blaszanych powoduje, że klienci chętnie się na nie decydują i nie mają wówczas wątpliwości, że ich decyzja jest słuszna. Wybierając garaże blaszane świętokrzyskie klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy są pewni, iż konstrukcja spełni dokładnie te funkcje, na jakich im zależy oraz że ze względu na swoją solidność nie zniszczy się przez wiele lat.

Wystarczy przyjrzeć się temu, jak prezentują się garaże drewnopodobne, aby nabrać o tym przekonania. Zamawiając garaż blaszany zrobiony z blachy imitującej drewno nie trzeba przejmować się w przyszłości jakimikolwiek pracami konserwatorskimi.
Równocześnie, konstrukcja będzie bardzo estetyczna oraz będzie ją cechować naturalny wygląd. Pomimo, że w przypadku takich garaży użyta jest farba podkładowa, pod spodem mogą one być ocynkowane, co w jeszcze większym stopniu wpłynie na odporność takich garaży. W przypadku takich projektów również można zamawiać elementy dodatkowe.

W standardowych garażach konstrukcja jest wykonana z kątowników zimnogiętych, pomalowanych dodatkowo farbą podkładową. Na nie nitowana jest blacha trapezowa ocynkowana albo akrylowa w jednym z kolorów z ogólnodostępnej palety RAL przy pomocy nitów aluminiowych. Gotowe elementy są ze sobą następnie skręcane przy pomocy śrub,
co tworzy zwartą i wyjątkowo trwałą konstrukcję. Takie garaże świętokrzyskie są chętnie wybierane, a klienci, którzy są na to zdecydowani mają powody wyłącznie do zadowolenia,
iż na taki krok się zdecydowali. Producenci do każdego garażu dobierają materiały wysokogatunkowe, aby każdy garaż finalnie był funkcjonalny,  trwały oraz bezpieczny.

Formalności związane z zamawianiem garażu blaszanego 

Decydując się na zamówienie garażu blaszanego, zwykle nie trzeba poświęcać dużo czasu. Wystarczy wejść na stronę wybranego przez siebie producenta, bądź skontaktować się z nim telefonicznie. Po zapoznaniu się z warunkami, jakimi dysponuje klient oraz tym, jakie są jego ogólne wymagania odnośnie posiadania garażu, producent chętnie podpowie,
na jaki konkretny model ktoś powinien się zdecydować.

Ponadto do wybranego rozwiązania dobrane zostaną drzwi, dach, a także inne elementy, sprawiające, iż dana konstrukcja będzie maksymalnie dopasowana do tego, czego potrzebuje zamawiający. Co więcej, projekt można dopasować nie tylko pod kątem trwałości, funkcjonalności i elegancji, ale także posiadanego budżetu. Uniwersalne garaże z blachy można zamawiać w dowolne miejsca.

Klient musi jedynie dokładnie przedstawić uwarunkowania terenu, na jakim znajdzie się garaż, aby producent mógł dostosować wymiarami do powierzchni. Producenci garażów blaszanych dbają również o transport i montaż takich obiektów. Klient musi jedynie pamiętać, że aby można było postawić garaż blaszany, ważne jest wylewka pod garaż.
Dzięki temu konstrukcja będzie stabilna i będzie mogła służyć bez zarzutu przez wiele lat.

Jakie są zalety garaży blaszanych?

Najważniejsze zalety, jakie mają garaże blaszaki to:

  • ponadprzeciętna trwałość wynikająca z zastosowania wysokiej jakości blach stalowych, poddawanych procesowi ocynkowania;
  • estetyka, zarówno w przypadku obiektów klasycznych, jak i nowoczesnych;
  • uniwersalność zastosowania – jako miejsce parkingowe, schowek na narzędzia,
    domek ogrodowy albo warsztat;
  • różnorodność pod względem koloru, rozmiaru, zastosowanego rodzaju dachu lub rodzaju użytej podczas produkcji blachy;
  • cena korzystniejsza niż w przypadku obiektów murowanych albo drewnianych;
  • szybkie wykonanie zamówienia;
  • nieskomplikowany montaż.

Te zalety sprawiają, że sporo osób decyduje się nadal na zamawianie popularnych „blaszaków” mimo tego, iż pojawiło się już wiele innych modeli. Wystarczy przyjrzeć się ofercie wybranych producentów, aby zyskać pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane wzorcowo. Coraz częściej garaże blaszane są alternatywą dla domków ogrodowych, co nie jest dziwne, patrząc na to, w jaki sposób wykonywane są projekty. Klienci mogą zamawiać garaże o większych rozmiarach bądź w wersji ocieplanej. Minusem garaży murowanych, równie często spotykanych jest to, że nie można ich już później przemieszczać.
Nie jest to natomiast żadnym ograniczeniem, kiedy ktoś decyduje się na garaż zrobiony
z blachy.