Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Homla – bezpieczny kredyt hipoteczny 2% coraz bliżej

Homla – bezpieczny kredyt hipoteczny 2% coraz bliżej

Homla.pl jest portalem publikującym ogłoszenie branży nieruchomości z całej Polski. Szczególną grupę ofert stanowią mieszkania i domy. Największa ich liczba dotyczy oczywiście w dużych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Gdynia, Katowice, Wrocław, Szczecin, Łódź, Białystok oraz Poznań. Jest to szczególnie interesująca kategoria nieruchomości, jeśli myślimy o zakupie mieszkania lub domu w najbliższym czasie. A zbliża się ciekawy czas, jeśli chcemy dokonać zakupu jeszcze w tym roku.

Bezpieczny kredyt hipoteczny 2%

Jak informuje na swojej stronie internetowej gov.pl – Ministerstwo Rozwoju i Technologii, już od 1 lipca 2023r. wchodzą w życie przepisy o Bezpiecznym Kredycie hipotecznym. O ten preferencyjny sposób finansowania może starać się osoba do 45 roku życia, która nie posiada własnego mieszkania, domu lub spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Warunek wieku, musi spełniać przynajmniej jeden z małżonków.

Kredyt o jaki można wnioskować jedna osoba, nie może przekroczyć 500 tys. zł, a w przypadku małżeństwa kwota ta nie może być większa niż 600 tys. zł. Co ważne, przy zakupie nieruchomości nie obowiązuje limit ceny za metr kwadratowy. Zakup będzie możliwy zarówno na rynku pierwotnym (od dewelopera) lub rynku wtórnym (zakup używanego mieszkania lub domu). Program dopuszcza też zakup działki pod budowę domu oraz jego wykończenie.

Program rządowy przewiduje dopłaty do udzielonego kredytu na zakup nieruchomości w wysokości różnicy między stałą stopą oprocentowania ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Dopłata ta będzie obowiązywała przez okres 10 lat.

Tak więc bezpieczny kredyt hipoteczny będzie dawał gwarancję niskich rat, z oprocentowaniem stałym 2% przez okres pierwszych 10 lat, od dnia udzielenia kredytu przez bank, powiększone o marżę i prowizję (jeśli będzie pobierana).

Na homla znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz

Jak wspominaliśmy na wstępie, Homla.pl jest serwisem ogłoszeniowym, na stronach którego biura pośrednictwa nieruchomości, deweloperzy, firmy i osoby prywatne publikują swoje oferty. Znajdziemy tam ponad 1 mln nowych ofert rocznie. Tak duża liczba ogłoszeń, daje spore szanse na znalezienie tej, wymarzonej przez Was nieruchomości – domu, mieszkania albo działki budowlanej.

Możliwości są duże, a wybór ogromny. Zapraszamy na Homla.pl