Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak oświetlić garaż ?

oświetlenie garażu

Budujesz garaż przydomowy, a może już jesteś właścicielem garażu ? Stare lampy do garażu odmawiają posłuszeństwa, czy projektujesz nowy system oświetlenia garażowego ? Wolnostojący, przydomowy, blaszak, czy inna forma garażu musi być w środku dostatecznie oświetlona. Sprawdź jakie lampy do garaży polecamy.

Co składa się na lampy garażowe

Na system oświetlenia garażu składać się mogą następujące lampy:

  • oświetlenie centralne – służy do umożliwienia wygodnego wjazdu auta i wysiadanie z niego,
  • światło punktowe – pomaga w wykonywaniu obowiązków typu majsterkowanie, czy ładowanie akumulatora,
  • lampy w pomieszczeniach dodatkowych (schowek, spiżarnia garażowa, kotłownia),
  • ruchoma lampa pomagająca oświetlić miejsca trudnodostępne (półka, schowek z narzędziami itp.),
  • lampa przed bramą wjazdową do garażu.

Lampy sufitowe LED do garażu

Sufitowe lampy LED do garażu mogą stanowić świetne główne oświetlenie w tym pomieszczeniu. W tej roli świetnie sprawdzą się plafony LED, które dzięki swojej konstrukcji zmieszczą się nawet w niskim garażu i wydadzą odpowiednio dużo światła. Większość osób decyduje się na lampy LED 120cm do garażu. Ofertę i dane techniczne tej lampy znajdziecie Państwo klikając w poniższe zdjęcie.

Lampa LED garażowa

Ze względu na swoją długość świetnie oświetlą nawet długi garaż i idealnie rozproszą światło. Wysokość takiej sufitowej lampy garażowej to jedyne 2,5cm, więc na pewno nie zahaczysz jej głową 🙂 Cała ofertę garażowych lamp LED znajdziecie Państwo na tej stronie.

Oświetlenie warsztatu w garażu

Część warsztatowa w garażu powinna być szczególnie dobrze oświetlona. Wpływa to na bezpieczeństwo pracy i pomaga w szczególnie trudnych i wymagających pracach. Nad stołem warsztatowym polecamy hermetyczne lampy warsztatowe, czyli oprawy szczelne ze świetlówkami. Są one odporne na pył i wilgoć, a więc wiercenie, szlifowanie, piaskowanie nie jest dla nich niebezpieczne. Poza tym charakteryzuje je wygoda wymiany źródła światła, czyli świetlówki LED. Jeśli powierzchnia miejsca pracy nie jest duża, można użyć także hermetycznych naświetlaczy LED, które mają kąt rozsyłu światła 120 stopni.

Lampy LED do spiżarni czy kotłowni

Mniejsze pomieszczenia znajdujące się w sąsiedztwie garażu, takie jak kotłownia, czy spiżarnia mogą być oświetlone przez lampy sufitowe i naścienne. Polecamy zastosowanie plafonów o kształcie koła lub kwadratu. Niewielka wysokość, szeroki kąt świecenia i łatwy montaż zarówno na suficie, na ścianie i innych powierzchniach to ich zalety. Mleczny klosz równomiernie rozprasza światło.

Naświetlacz na podjazd do garażu

Podjazd garażowy to kolejne miejsce, w którym warto zainstalować dobre oświetlenie. Musi być ono odporne na zmienne warunki pogodowe oraz odpowiednio mocne. Zbyt mała moc nie oświetli dostatecznie wjazdu przez bramę, a zbyt wysoka może powodować oślepianie kierowcy. Dodatkowym atutem, który powinno mieć takie oświetlenie przed garażem, to regulacja kąta padania snopu światła. Automatyzacja włączania i wyłączania to także ważne atuty oświetlenia podjazdu dla auta. Jaka lampa przychodzi nam od razu do głowy ? Oczywiście naświetlacz LED z czujką zmierzchu i ruchu.

naświetlacz LED z czujnikiem ruchu

Mobilne lampy oświetleniowe

Ostatnim typem oświetlenia do garażu są mobilne lampy. W tym celu mogą służyć naświetlacze LED na statywach lub lampki nakładane na głowę. Pierwsze z wymienionych rozwiązań jest uniwersalne. Jedyna wadą może być przewód zasilający, który musi być wpięty do zasilania. Lampki na głowę pomagają widzieć to, gdzie sięga nasz wzrok. Zasilane na baterie nie są uwiązane do zasilania z gniazdka 230V.