Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Temperatura ujemna na zewnątrz – pompa ciepła sprawdzi się nawet przy -25 stopniach Celsjusza

pompa ciepła

Pompa ciepła musi sprostać licznym wyzwaniom technicznym i spełniać oczekiwania użytkowników. Jedno urządzenie o trzech różnych funkcjach, takich jak ogrzewanie lub chłodzenie budynku, a także przygotowanie ciepłej wody użytkowej, wymaga najwyższej jakości i niezawodności. Jak to osiągnąć?

Zanim pompa ciepła trafi na rynek, przechodzi szereg badań, które mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości i niezawodności urządzeń. W tym kontekście warto przyjrzeć się nowemu Centrum Technologicznemu im. Johanna Vaillanta, w którym ostatnio przeprowadzono ponad 300 testów na 180 stanowiskach badawczych. W dziewięciu wydziałach laboratoryjnych wykonano kompleksowe analizy, które obejmowały m.in. testy w komorze klimatycznej, badania akustyczne i wytrzymałościowe czy też ocenę odporności urządzeń na korozję.

pompa ciepła

Komora klimatyczna używana do badań to zaawansowane środowisko kontrolowane, które pozwala inżynierom na symulację różnych warunków atmosferycznych. Pompy ciepła zostały poddane testom, które obejmowały ekstremalne temperatury: od -25℃ do aż 48℃. W czasie tych badań oceniano wydajność, trwałość i efektywność urządzeń w warunkach, które mogą pojawiać się w różnych regionach geograficznych. Testy w niskich temperaturach miały na celu sprawdzenie, czy pompy ciepła mogą skutecznie pracować w surowych warunkach zimowych przy jednoczesnym efektywnym ogrzewaniu budynku. Natomiast testy w wysokich temperaturach, sięgających nawet 48℃, miały potwierdzić, czy urządzenia są odporne na ekstremalne upały, co jest kluczowe na obszarach z gorącym klimatem.

Przeprowadzone testy pomp ciepła w specjalistycznej komorze klimatycznej stanowią przełom w technologii ogrzewania. Wyniki potwierdzają, że urządzenia Vaillant są przystosowane do użytku w niemal każdym regionie świata! To osiągnięcie przynosi nowe perspektywy w efektywnym wykorzystaniu energii, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Badania mają istotne przełożenie na pracę urządzeń w warunkach rzeczywistych. Dzięki temu producenci mogą zapewnić, że pompy ciepła to idealne rozwiązanie niezależnie od klimatu, co zwiększa ich wszechstronność i niezawodność. Dodatkowo testy w skrajnych temperaturach pozwalają na identyfikację ewentualnych problemów i rozwiązywanie ich przed wprowadzeniem produktów na rynek. To z kolei przekłada się na zwiększenie trwałości urządzeń.

pompa ciepła

Oprócz testów w komorze klimatycznej urządzenia przechodzą również test wytrzymałościowy. Polega on na poddaniu sprzętu nawet 15 tysiącom godzin ciągłej pracy, a w przypadku komponentów czas ten zostaje dodatkowo wydłużony. Pompy ciepła Vaillant są więc sprawdzane nawet dłużej niż silniki wielu samochodów. Co więcej, w badaniu okresu zdolności użytkowej jest symulowany proces starzenia produktu, a specjalne testy służą do upozorowanej zmiany sezonów, potwierdzając, że urządzenia są trwałe, wytrzymałe i niezawodne.

W kontekście obowiązujących przepisów i wartości granicznych emisji wewnątrz i na zewnątrz budynków są również przeprowadzane testy akustyczne. Odgrywają one kluczową rolę w zapewnieniu, że pracujące urządzenia generują łagodny dźwięk, który sprzyja nie tylko Twojemu komfortowi, ale również chroni spokój otoczenia. Mikrofony o wysokiej czułości umieszczone w jednej z najnowocześniejszych komór akustycznych rejestrują najniższe poziomy hałasu. Poza pomiarem samej mocy akustycznej jest oceniana też jakość dźwięku. Dzięki testom specjaliści mogą zoptymalizować brzmienie, eliminując uciążliwy hałas. To nie tylko kwestia osobistego komfortu, ale także szacunku do otaczającego nas środowiska, gdzie dbałość o akustykę przekłada się na harmonię w życiu codziennym.

Wybierając produkty marki Vaillant, masz pewność, że spełniają one najwyższe normy jakości i będą przynosiły korzyści przez kolejne lata. Testy, jakie przechodzą urządzenia, wskazują, że jakość Vaillant to gwarancja trwałości i niezawodności produktów. Na co czekać? Wybierz urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach!

Więcej informacji o pompach ciepła znajdziesz na www.vaillant.pl.