Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Najlepsza nawierzchnia Twojego ogrodu

kostka ażurowa

Planując otoczenie wokół naszego domu, należy pamiętać, że ogród to nie tylko roślinność, meble czy dekoracje. Ważnym elementem zarówno dekoracyjnym, jak i użytkowym jest nawierzchnia. Tak naprawdę nawierzchnia coraz częściej decyduje o stylu ogrodu i jest głównym elementem, wokół którego dopasowujemy resztę elementów.

I tutaj wiele zależy od materiałów, które wykorzystujemy przy jej tworzeniu – zupełnie inny styl uzyskamy używając kamienia, betonu czy drewna. Również jej ułożenie, składa się na całość wyglądu i daje inny efekt zależnie od tego czy chcemy postawić na nowoczesne rozwiązania czy bardziej tradycyjną kompozycję.

Wspaniały efekt zapewnia kostka ażurowa, która dostępna jest w różnych kolorach i pozwala na wykorzystanie jej nawet na terenach wilgotnych. To typ nawierzchni, który świetnie sprawdzi się na parkingach, podjazdach, w ogrodach, a nawet jako zabezpieczenie skarp. Jest to nie tylko trwały i stabilny typ nawierzchni, ale również bardzo efektowny. Dzięki ażurowej strukturze, z jej otworów wystaje trawa, daje to efekt naturalności.

Pięknie wyglądają również, stworzone z płyt ażurowych tarasy czy nawet ogrodzenia. Ażurowy taras to nie tylko niezwykle estetyczne rozwiązanie, ale również praktyczne właśnie z racji braku gromadzenia się wody.

Jest to więc rozwiązanie odpowiednie nawet przy trudniejszych warunkach atmosferycznych. Kostka ażurowa pięknie komponuje się z zielenią w ogrodzie. Tworząc nasz ogród powinniśmy bowiem pamiętać o harmonii pomiędzy elementami ciężkimi, a roślinnością.