Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czyszczenie dywanu i wykładziny domowym sposobem

domowy sposob na czyszczenie dywanu

Dzieci bawiły się w błocie. Szczeniak miał wypadek. Ten bolesny moment, kiedy kieliszek czerwonego wina uderzył w podłogę. Najgorsze są plamy dywanów. Podczas czyszczenia plamy z dywanów łatwo jest 0 nadgorliwość – Więcej mydła! Szoruj mocniej! – obie te rzeczy mogą przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Jak usunąć plamy z dywanów

Na szczęście walka z plamami dywanów nie musi być skomplikowana ani wiązać się z dużą ilością przerażających chemikaliów. Podczas gdy potrzebujesz czegoś mocniejszego niż zwykły środek do czyszczenia dywanów i wykładzin, tylko kilka podstawowych składników w połączeniu z prostą metodą czyszczenia może być równie skuteczne. Aby usunąć plamy i zabezpieczyć dywan, odkurz go dwa razy w tygodniu, a następnie wykonaj poniższe czynności w celu czyszczenia punktowego.

Materiały do ​​usuwania plam z dywanów

RZECZY, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ

  • Mnóstwo papierowych ręczników lub kilka czystych, suchych ręczników
  • 1/8 łyżeczki płynu do mycia naczyń
  • 2 szklanki wody plus dodatkowe do płukania
  • 3% nadtlenek wodoru
  • Proszek do pieczenia
Zasłoń plamy dywanów

Krok 1

Przed czyszczeniem należy wchłonąć jak najwięcej plamy. Wciskaj papierowe ręczniki lub suchy ręcznik w dywan. Połóż stos książek na ręcznikach, aby uzyskać mocny, równomierny nacisk. Nie trzeć dywanu. Usuniesz powłokę ochronną z włókien dywanu i potencjalnie uszkodzisz (lub zmatujesz) dywan.

Uwaga: Jeśli plama jest na dywanie, ponieważ zdarza się to przy wypadkach domowych, najpierw przykryj ją sodą oczyszczoną i pozwól jej odpocząć wystarczająco długo, aby wysuszyć rzeczy. Po wyschnięciu należy ostrożnie podnieść ręcznikiem sodę oczyszczoną, a następnie użyć węża odkurzacza podciśnieniowego, aby wyssać pozostałą sodę oczyszczoną i przystąpić do usuwania plam.

DIY naturalny środek do czyszczenia dywanów

Krok 2

W przypadku większości plam wystarczy dobrze rozcieńczony roztwór czyszczący. Dodaj łyżeczki płynu do mycia naczyń, do 2 szklanek wody. Roślinne plamy, takie jak kawa, herbata, wino i sok, a także ketchup i czekolada, usuniemy szarym mydłem.

Uwaga: W przypadku czyszczenia plam z moczu zwierząt domowych wymień 1 szklankę wody na 1 szklankę octu.

Nanieś oszczędnie gąbką. Nasycenie dywanu wodą może prowadzić do pleśni. Ponownie wciśnij plamę, nie trzeć.

Ostrzeżenie: Nie używaj wody z mydłem na plamach na bazie oleju (sos do sałatek, masło, majonez) lub plamy z atramentu. W przypadku atramentu, użyj gąbki z denaturowanym alkoholem (spróbuj aerozolowego lakieru do włosów) i przetrzyj, aby przenieść plamę na ręcznik papierowy. Alkohol będzie działał na plamy tłuszczu, ale jest bardzo skoncentrowany i musi być dokładnie spłukany. Używaj odkurzacza na mokro / sucho lub maszyny do czyszczenia dywanów, aż nie będzie już mydlin.

Rozcieńczone mydło do czyszczenia dywanów

Krok 3

Jeśli twoja plama zniknęła, hurra! Po westchnieniu ulgi nie zapomnij wypłukać mydła i osuszyć dywan. Oto jak: osusz czystym, mokrym ręcznikiem. Następnie użyj suchego ręcznika, aby wchłonąć pozostałą wodę. Powtarzaj, aż mydliny znikną, a resztki mydła nie pozostaną na dywanie. Pozostałości po mydle przyciągają kurz i brud, które mogą tworzyć przyszłe plamy odbarwiające dywan.

Odplamiacz do dywanów do płukania

Krok 4

Jeśli plama się utrzymuje, spróbuj użyć 3% nadtlenku wodoru. Jest to środek wybielający, więc najpierw przetestuj go w niepozornym miejscu na dywanie przed użyciem na plamę.

Nanieś na plamę nierozcieńczony nadtlenek wodoru. Pozostawić na 30 minut, a następnie osuszyć ręcznikiem. Powtarzaj ten proces, aż plama zostanie usunięta.

Pro wskazówka: Jeśli twój dywan jest jasny, możesz połączyć kroki 2 i 4 i rozcieńczyć kilka kropli płynu do mycia naczyń bezpośrednio w nadtlenku wodoru. Używane razem są jednym z najlepszych odplamiaczy w okolicy. Najlepiej, jeśli zostanie użyty natychmiast i nie będzie przechowywany na przyszłość.

Odplamiacz dywanów z nadtlenkiem wodoru

Krok 5

Gdy dywan jest całkowicie suchy, posyp go pachnącą sodą oczyszczającą, aby odświeżyć dywan i pomóc usunąć wszelkie zapachy. Niech soda oczyszczona osiądzie na noc, a następnie odkurz ją. Nie nakładaj sody oczyszczonej, gdy dywan jest mokry – skończysz z mokrą sodą oczyszczoną, która może być trudna do usunięcia.

1 thought on “Czyszczenie dywanu i wykładziny domowym sposobem

  1. Przed czyszczeniem należy wchłonąć jak najwięcej plamy. Wciskaj papierowe ręczniki lub suchy ręcznik w dywan.

Comments are closed.