Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Farbowanie betonowej podłogi kwasem

farbowanie betonowej podłogi kwasem

Jeśli szukasz trwałej, odpornej na uderzenia podłogi, która nie zrujnuje banku, pomyśl o zabarwieniu kwasem. Kwas mrówkowy, dostępny w różnych kolorach, penetruje beton i reaguje na osady wapienne, zabarwiając powierzchnię i nadając unikalne cętkowane, swirly wykończenie.

Żadne dwie podłogi pokryte kwasem nie będą takie same! Ale wszystko może zrobić nawet początkujący majsterkowicz. W zależności od stopnia przygotowania powierzchni, możesz uzyskać tę wyjątkową, trwałą opcję podłogową już od 0,60 centa za stopę kwadratową, w tym wszystkie narzędzia potrzebne do wykończenia. Dla dużego obszaru i małego budżetu jest to idealne rozwiązanie.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Rzeczy, których potrzebujesz

 • Kwaśna plama (użyliśmy bejcy kwasowej marki Eagle w kolorze Aquamarine)
 • Odtłuszczacz / neutralizator (lub ciekły amoniak) (użyliśmy Degreaser & Neutralizer marki Eagle)
 • Uszczelniacz do podłóg (użyliśmy uszczelniacza akrylowego marki Eagle)
 • Lakier do podłóg (użyliśmy wewnętrznego lakieru do betonu marki Eagle w połysku; jest on również dostępny w kolorze matowym)
 • Wytrawianie i czyszczenie
 • Syntetyczna szczotka do mioteł
 • Opryskiwacz z tworzywa sztucznego
 • Gumowe rękawiczki
 • Okulary ochronne
 • Maska ochronna na twarz
 • WaterShop vac
 • Taśma maskująca
 • 3/8 „drzemka rolkowa (2)

Krok 1 Przygotuj swoją powierzchnię

Jest to najbardziej zmienny krok, w zależności od stanu betonu. Podstawy, aby wiedzieć, to że beton musi być czysty, a wszelkie zanieczyszczenia będą widoczne przez plamę kwasu . Barwienie kwasem nie jest nieprzezroczystą powłoką, jest półprzezroczyste. Tak więc kapią farby i tym podobne.

Niektóre z tych nieczystości dodadzą podłodze dodatkowej głębi i wymiaru, a ich pokazanie się zwiększy tylko wygląd. Inne, jeśli są zbyt intensywne, mogą odwracać uwagę od wyglądu podłogi. Przykładem tego może być klej do dywanów, który jest zwykle ułożony w swirly, nieprzewidywalny wzór i będzie bardzo oczywisty dzięki plamie. Istnieją odpowiednie kroki, aby usunąć większość zanieczyszczeń, więc wykonaj kilka badań i określ, co może pomóc Ci osiągnąć pożądany wygląd.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Nasza podłoga przed podjęciem kroków w celu jej przygotowania

Nasza podłoga wymagała mieszanki mielenia, wypełniania podziałek za pomocą wypełniacza do pęknięć betonu, stosowania środków czyszczących do kwasów, wypełniania i wyrównywania przerw napięcia w naszej posadzce, szlifowania i skrobania. W końcu zostaliśmy z powierzchnią, która nie była idealnie gładka, ale wiedzieliśmy, że będzie ona działać na wygląd, do którego zmierzaliśmy.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Po oczyszczeniu powierzchni i usunięciu niektórych zanieczyszczeń

Krok 2 Wyczyść beton

Bez względu na rodzaj plamy, której używasz, beton musi być nieskazitelny przed zastosowaniem. Używanie myjki ciśnieniowej jest tutaj bardzo skuteczne, ale nie konieczne. Po prostu przesuwając się po powierzchni za pomocą plastikowej pompy rozpylającej wypełnionej wodą, a następnie szorując ją miotłą pchającą, ponownie spłukując wodą i pozwalając na całkowite wyschnięcie, jest doskonale skuteczne.Użycie odkurzacza sklepowego do odkurzania wody znacznie przyspieszy czas suszenia. Na tym etapie nawet użycie łagodnego detergentu w płynie jest w porządku.

W przypadku marki, której używaliśmy (Eagle), po tym wstępnym etapie czyszczenia zalecono, aby przejść przez powierzchnię swoim produktem Etch & Clean. Aby to zrobić, załóż rękawice ochronne, a następnie wymieszaj jedną część Etch & Clean z czterema częściami wody w rozpylaczu pompy. Spryskaj ją na podłogę, pozwól odpocząć przez kilka minut (usłyszysz fuzzing), a następnie przetrzyj ją syntetyczną miotłą.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Stosowanie mieszaniny Etch & Clean i wody
Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Szczotkuj odkurzacz do betonu

Spłucz powierzchnię czystą wodą i odkurz ją. Następnie ponownie spłucz i odkurz, aby upewnić się, że wyczyściłeś jak najwięcej pozostałości. Jeśli twoja powierzchnia znajduje się na zewnątrz, nie musisz odkurzać, po prostu dokładnie spryskaj powierzchnię czystą wodą.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Po płukaniu odkurzyć wodę

Pozwól powierzchni całkowicie wyschnąć, najlepiej przez 24 godziny lub dłużej.

Krok 3 Zastosuj kwasową plamę

Najpierw przygotuj swój pokój, zamaskowując wszystkie powierzchnie i ściany, na których nie chcesz mieć kwasu. Możesz znaleźć różne szerokości papieru maskującego w sekcji malowania w sklepach domowych. Użyj taśmy, aby to załączyć.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Wlać plamę kwasu bezpośrednio do czystego opryskiwacza pompy.Proces składania wniosków będzie dużo łatwiejszy dla dwóch osób, ale nie jest to konieczne.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Jeśli masz dwie osoby, jedna osoba powinna spryskać plamę kwasu w pół-nieprzewidywalny wzór, przechodząc tam iz powrotem w różnych kierunkach, podczas gdy druga osoba podąża za nią z miotłą, szorując plamę kwasu na powierzchni. Opryskiwacz może następnie cofnąć się w razie potrzeby, aby pokryć wszelkie ślady pędzla lub plamy, które wydają się mieć mniejszy zasięg.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Jeśli robisz to na własną rękę, po prostu nałóż niewielki obszar, około 3 stóp na 3 stopy, a następnie przejdź do niego i wyczyść go, a następnie odrysuj, aby pokryć ślady pędzla i przesuń się do przodu, ponownie w różny sposób na podłodze.

Pamiętaj, aby zaplanować strategię wyjścia, w której nie będziesz musiał przekraczać swojej kwaśnej plamy. Wszelkie kroki będą widoczne przez plamę, więc jeśli tak się stanie, upewnij się, że szczotkujesz i rozpylasz ślad.

Krok 4 Poczekaj na kolor pożądania i zastosuj więcej płaszczy, jak potrzeba

Twoja plama kwasu będzie się pogłębiać i rozwijać w twój beton przez kilka godzin , prawdopodobnie około dziesięciu. Możesz być zadowolony z koloru po jednym. Każda powierzchnia będzie przenikać inaczej, więc nie ma odpowiedniej ilości czasu, aby czekać inaczej niż tylko wtedy, gdy jesteś zadowolony z jej wyglądu.

Na naszej podłodze ustaliliśmy, że po odczekaniu na noc potrzebna jest druga warstwa bejcy kwasowej i pragniemy ciemniejszego koloru. Zastosowano ten sam proces aplikacji i czekaliśmy około 24 godzin na drugiej warstwie, która nadała mu naprawdę ciemne wykończenie.

Krok 5 Usuń plamę kwasu

Kiedy jesteś zadowolony z kolorystyki podłogi, musisz zneutralizować powierzchnię, aby zatrzymać proces barwienia.

Aby to zrobić, są gotowe produkty, takie jak ten firmy Eagle, który tutaj użyliśmy, zwany odtłuszczaczem i neutralizatorem, lub można uzyskać ten sam efekt, mieszając jedną część ciekłego amoniaku z jedną częścią wody.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Wlej neutralizator na powierzchnię i wytrzyj go miotłą lub mopem.

Wskazówka: Użyliśmy mopa przędzy i jeśli mielibyśmy powtórzyć ten proces, po prostu trzymalibyśmy się naszej miotły, ponieważ część przędzy spadła i pozostawiła gruz.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Najprostszą metodą czyszczenia na dużym obszarze jest: spryskać czystą wodą, umyć kałuże wody w jednym ogólnym obszarze, powiedzmy środek podłogi. Następnie użyj odkurzacza sklepowego, aby przejść nad i odkurzyć wszystkie kałuże. Powtórz ten proces przynajmniej raz jeszcze, prawdopodobnie dwa razy, aż woda przestanie być kolorem twojej plamy. Po ostatnim odkurzeniu kałuż, przejdź przez całe pomieszczenie z próżnią, aby uzyskać jak najwięcej wody.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Krok 6 Zastosuj pieczęć

Kiedy Twoja podłoga wyschnie, będzie znacznie lżejsza niż będzie wyglądała po nałożeniu pieczęci i lakieru, więc nie przejmuj się, jeśli wygląda inaczej niż miałeś nadzieję. W tym momencie usunęliśmy również papier maskujący na naszych ścianach.

Istnieje wiele produktów uszczelniacza, których można użyć, ale ten, który okazał się być łatwo dostępny i miał najlepsze recenzje konsumenckie, to uszczelniacz akrylowy marki Eagle.

Istnieje wiele sposobów na odłożenie tego produktu, użyliśmy rolki napinającej 3/8 „na przedłużonym ramieniu i uzyskaliśmy świetne wyniki. Skonsultuj się z butelką produktu, aby uzyskać inne opcje rozłożenia.

Postanowiliśmy wlać naszą pieczęć do miski z farbą, a następnie ją stoczyć. Nałóż go cienkimi warstwami, a jeśli to konieczne, możesz wykonać wiele warstw. Zrobiliśmy dwie warstwy uszczelniacza. Widać, że pieczęć natychmiast sprawia, że ​​podłoga staje się dużo ciemniejsza. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia przez noc.

Jak Acid Stain
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Krok 7 Zastosuj język polski

Polski daje kolejną warstwę ochrony dla całej twojej ciężkiej pracy.Dodatkowo możesz wybrać błyszczącą powłokę, która zapewni Ci przyjemny, mokry wygląd. Ponownie zostaliśmy z wewnętrznym lakierem do betonu marki Eagle w połysku; jest również dostępny w kolorze matowym.

Ten proces jest ważny, aby zrobić szybko i cienko, aby nie uzyskać mlecznego wykończenia. Wlać pastę bezpośrednio na beton w małej kałuży i natychmiast zakłócać kałużę wałkiem lub mopem,przesuwając ją do przodu i do tyłu cienką warstwą. Pamiętaj o strategii wyjścia. Nie przejmuj się zbytnio, jeśli po skończeniu masz lekko mleczną powierzchnię, która powinna zniknąć po godzinie lub dwóch.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Pozostaw do wyschnięcia na 1 do 2 godzin, a następnie nałóż więcej warstw zgodnie z potrzebami. Zrobiliśmy łącznie cztery warstwy. Jeden galon polski zrobił to dla nas na powierzchni 325 stóp kwadratowych, a niektóre pozostały. Trochę sięga! Ten produkt nie daje bardzo „mokrego” wykończenia, więc jeśli szukasz więcej powierzchni typu szklanego, może być konieczne zbadanie błyszczącej powłoki do użytku na zewnątrz.

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven

Jak widać, barwienie kwasem daje naprawdę cętkowane wykończenie, niekonsekwentnie barwiąc podłogę na całej długości, co jest atrakcją. Powierzchnie barwione kwasem są idealne do każdej lokalizacji. Są idealne do restauracji i wielu sklepów, ale mogą też przyciągać wzrok w Twoim domu. I to wykończenie jest wyjątkowo tanie w porównaniu do innych nowych wykładzin podłogowych, które mogą być doskonałym rozwiązaniem dla każdego!

Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze
kredyt: Machelle Vanderhoeven
Jak zakwasić plamę na betonowej podłodze