Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Poznaj 5 najlepszych kolorów do domowego biura

kolor w biurze

Domowe biuro to nie tylko krzesło, biurko i komputer. To także kolory, a może nawet przede wszystkim kolory! Odpowiednio skomponowany zestaw barw zmotywuje Cię do pracy i pomoże osiągać doskonałe wyniki. Przeczytaj, dlaczego kolory w home office mają znaczenie i odkryj 5 najlepszych barw.

Kolor ścian w biurze nie może być przypadkowy

Czeka Cię aranżacja przestrzeni home office i zastanawiasz się, jaki kolor ścian będzie odpowiedni? Nie pozostawiaj tej sprawy przypadkowi! Barwy niezwykle silnie oddziałują na samopoczucie. Funkcjonuje nawet odrębna dziedzina nauki, zwana psychologią kolorów. W domowym biurze na pewno warto postawić na kolor ścian, który pobudza kreatywność, pomaga w szybszym zapamiętywaniu i kojarzeniu faktów, ale przy tym nie jest wyczerpujący.

5 kolorów, które sprawdzą się w domowym biurze

Urządzając domowe biuro, możesz korzystać z całej palety wyrazistych i stonowanych barw. Te pierwsze dobrze trzymać „na uwięzi”, stosując raczej jako dodatki niż kolory pokrywające całą powierzchnię. Poniżej przedstawiamy 5 propozycji barw, które możesz zastosować w home office. Sprawdzą się niezależnie od charakteru Twojej pracy!

Błękit, który wzbudza zaufanie

Niebieski, granatowy i błękitny od zawsze były kojarzone z ludźmi biznesu. Rzeczywiście, barwy te wzbudzają zaufanie i przywiązanie do firmy. Nie zawsze muszą mieć konwencjonalny wymiar. Domowe biuro to świetne miejsce, aby spróbować nowych odcieni. Ściany pomalowane na Inspirujący Błękit z palety Dulux z pewnością pomogą Ci skupić się na realizowanych projektach. Co ciekawe, właśnie ta barwa została wybrana przez ekspertów jako kolor roku 2022.

Szarość dla profesjonalistów

Szary daje poczucie bezpieczeństwa. Uznaje się go za kolor profesjonalistów, który uspokaja i świetnie sprawdzi się w strefie home office. Nie martw się – szarość wcale nie musi być taka szara! Jej odcienie mogą być przełamane miętą lub błękitem albo zestawione z innymi kolorami – bordo lub odcieniem cynamonu, na przykład kolorem Vintage Miodowy z palety Dulux EasyCare.

Żółty wzmaga kreatywność

Najważniejszym wymaganiem w Twojej pracy jest kreatywność? Sprawdź kolory biurowych ścian w słonecznych odcieniach. Eksperci Dulux są zgodni, że żółty doskonale stymuluje szybkie myślenie, oraz ułatwia kojarzenie i zapamiętywanie faktów. Dobrze wygląda w jasnych pomieszczeniach, uzupełniony bielą, zielenią lub szarością oraz jako tło dla wzorzystych dekoracji.

Zielenie, aby utrzymać równowagę

Zielona ściana w domowym biurze to rozwiązanie dla osób, które często są nadmiernie pobudzone lub mają kłopoty z koncentracją. Kolor zielony dobrze wpływa na samopoczucie i pewność siebie, a przy tym daje ulgę zmęczonym oczom. Oprócz zieleni na ścianach możesz pomyśleć o roślinach doniczkowych. Według niektórych badań, ich obecność w miejscu pracy poprawia produktywność nawet o 15%!

Biel – barwa ponadczasowa

Piąta propozycja to biel, która kojarzy się z łagodnością, czystością i spokojem. Różne odcienie bieli mogą bardzo łagodzić emocje i obniżać poziom stresu. Rzecz jasna nie wszystkie ściany domowego biura muszą być białe. Żeby przełamać wrażenie sterylności, możesz połączyć biel z błękitem lub zielenią. Takie zestawienie jest domeną osób niezależnych, które cenią domowe biuro za pełną swobodę w działaniu.

Pracuj efektywnie i kolorowo

Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom wiesz już, jak urządzić domowe biuro. Zastosuj sprawdzone zestawienia barw, aby uzyskać ciekawą przestrzeń, która pomoże Ci z powodzeniem zrealizować każdy projekt.