Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak uniknąć zbytniego nasłonecznienia w pokoju twojego dziecka?

rolety

Pokój Twojego dziecka powinien być dostosowany do jego potrzeb. Skrupulatnie wybierasz zabawki i akcesoria dla maluszka, dlaczego więc z równie wielką dbałością nie zastanowisz się nad przesłoną okienną do jego pokoju. Dobrze przygotowany pokój dla dziecka to taki, w którym ono się czuje komfortowo – chętnie bawi się w ciągu dnia i spokojnie przesypia całą noc. Niekorzystne są dla niego zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt zbyt niskie temperatury. Równie niewskazane jest też zbytnie nasłonecznienie. Najlepiej, żeby dziecko samo mogło regulować dopływ światła do swojego pokoju, a zatem sterowanie powinno być intuicyjne.

Ponadczasowość rolet wolnowiszących oraz rolet dzień i noc

Wydaje się, że o roletach powiedziano już wszystko i temat ten jest już wyczerpany. Jednak ich uniwersalność i innowacyjność zarazem nie pozwala zapomnieć o sobie ani na chwilę. Właściwie w każdym porównaniu wypadają wzorowo, mimo że na rynku są już od przynajmniej kilkunastu lat. Mają bardzo praktyczne zastosowanie, świetnie sprawdzają się we wszystkich wnętrzach – tych tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych, niezależnie od kształtu i wielkości okna. Producenci oferują naprawdę pokaźny wachlarz kolorów, który sukcesywnie poszerza się wraz ze zmianami trendów. Zarówno montaż, jak i pielęgnacja rolet nie sprawiają najmniejszego kłopotu i są niezwykle intuicyjne. Montaż odbywa się we wnęce okiennej lub poza nią – na suficie lub ścianie. Są dobrym rozwiązaniem na duże okna, dzięki bardzo sprawnemu systemowi regulacji. Mamy możliwość również dopasować stopień zaciemnienia tkaniny do warunków panujących w pomieszczeniu – im grubszy splot tkaniny, tym większy efekt zaciemnienia.

Bardzo ciekawym i dość oryginalnym pomysłem na przesłonięcie okna jest roleta dzień i noc, która doskonale reguluje ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki budowie rolet, których tkanina składa się z pasów zaciemniających i transparentnych ułożonych naprzemiennie. W zależności od ustawienia tych pasów, możemy wybrać odpowiedni dla nas kąt wpadania światła oraz jego ilość.

Elegancja rolet rzymskich

Rolety rzymskie doskonale wkomponują się z eleganckimi dodatkami, ocieplają nowoczesne wnętrza, podkreślają urok tradycyjnego wystroju. Są ponadczasowe. Pasują idealnie zarówno do pokoju dziewczęcego, jak i chłopięcego, świetnie się sprawdzą niezależnie od wieku dziecka. Są niezwykle łatwe w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu mechanizmu łańcuszkowego, z łatwością podniesiemy i opuścimy roletę, a tkanina będzie się przy tym pięknie układać w bardzo estetyczne fałdy. 

Wybierając idealne rolety rzymskie do pokoju dziecka, zwracajmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. To, czy roleta zaciemni pokój odpowiednio do naszych oczekiwań, zależy od splotu tkaniny. Im grubszy splot – tym większy poziom zaciemnienia w pomieszczeniu. Również kolory odgrywają w tej kwestii nie małe znaczenie – jeśli chcesz zminimalizować ilość wpadającego światła, postaw na ciemne barwy.

Innowacyjność plis

Spośród przedstawionych w tym artykule przesłon okiennych, plisy są stosunkowo nowym rozwiązaniem. Odznaczają się praktycznym rozwiązaniem, które daje spore możliwości dokładnej regulacji wpadającego światła słonecznego. Plisy można ustawiać w dowolnej konfiguracji, dzięki czemu łatwo dopasujesz stopień zaciemnianie do swoich potrzeb. Dzięki osadzeniu plis na prowadnicach, trzymają się one na oknie pewnie i nie opadają przy jego ewentualnym otwarciu lub uchyleniu. To świetne udogodnieniu przede wszystkim dla okien dachowych.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.