Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak urządzić toaletę w salonie fryzjerskim?

salon fryzjerski

W każdym miejscu użytku publicznego klienci powinni mieć dostęp do toalety. Nie inaczej jest w przypadku salonu fryzjerskiego, wszak niekiedy zabiegi koloryzacji trwają bardzo długo. Jednak urządzenie toalety w tym miejscu często nie jest takie proste, w końcu ważna jest funkcjonalność, ale i duże znaczenie ma estetyka. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak zaaranżować sanitariat. Już teraz zdradzimy, że niezbędna będzie suszarka kieszeniowa do rąk.

Kolorystyka i wykończenie

Toaleta publiczna powinna być tak zaaranżowana, że utrzymanie w niej czystości, ale i odpowiedniego poziomu higieny nie będzie sprawiało problemu. Zatem także wykończenie ścian czy podłogi jest bardzo istotne. Ściany mogą być pomalowane na jasne kolory, byle zmywalną farbą. Kolejnym ważnym elementem są płytki bądź panele. Można wybrać takie na wysoki połysk, np. gres bądź też panele winylowe, które są stosunkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zawsze i wszędzie w każdym salonie styl glamour modny będzie

Bądźmy szczerzy, większość z nas jest wzrokowcami, ale i estetami, zatem zwracamy dużą uwagą na samą aranżację. O ile w przypadku salonu dla panów estetyka toalety może być zdecydowanie bardziej surowa, to jednak w tym, gdzie klientkami w dużej mierze są kobiety koniecznie trzeba postawić na stylistykę glamour bądź też zastosować stylistykę, która będzie zgodna z całym wystrojem salonu fryzjerskiego. Duży nacisk należy kłaść także na same dodatki, które będą budowały klimat, ale o tym za chwilę.

Wyposażenie ma znaczenie

W toalecie publicznej trzeba koniecznie zadbać o ergonomię i wygodę klientów. Nawet jeżeli toaleta nie jest pokaźnej kubatury nie oznacza, że nie można jej tak zaaranżować, że będzie funkcjonalna, ale i stylowa. Na samym początku trzeba zainwestować w urządzenia do toalety, a więc poza podwieszanym sedesem niezbędny jest pojemnik na papier toaletowy. Następnie trzeba także wygospodarować miejsce, gdzie klientki swobodnie mogą umyć ręce. Można wybrać kompaktową umywalkę. Kolejnym niezbędnym elementem jest suszarka kieszeniowa do rąk, która niewątpliwie jest bardzo wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie zapobiega nadmiernemu marnowaniu papieru. W zależności od kubatury pomieszczenia bardzo łatwo dobrać odpowiedni model suszarki kieszeniowej. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest oczywiście dozownik do mydła, tutaj również najlepiej postawić na modele automatyczne. To zdecydowanie lepszy wybór niż mydło w kostce, wszak zapewnia zdecydowanie większy poziom higieny.

Oświetlenie na miarę oczekiwań

Bardzo ważne jest również oświetlenie, w końcu tworzy ono swoisty klimat. Trzeba pamiętać, że powinno ono być energooszczędne. Również w tym przypadku możliwości jest naprawdę sporo. Możecie zdecydować się na nowoczesne plafony, które świetnie się prezentują. Dobrym pomysłem jest także żyrandol, który stylistycznie będzie współgrał z wyposażeniem całego salonu. Jeżeli metraż pomieszczenia jest naprawdę mały, to najlepiej postawić na minimalistyczne oświetlenie, które nie przytłoczy pomieszczenia, wtedy najlepiej wybrać oprawy led w kolorze srebrnym bądź też złotym.

Dodatki tworzą klimat

Czas także poświęcić uwagę dodatkom. Tutaj panuje jedna zasada, mają być one stylowe, a jednocześnie nie mogą niepotrzebnie zaburzać kubatury tego pomieszczenia. Zatem doskonale sprawdzą się stylowe wazony bądź też świece dekoracyjne. Warto jeszcze zdecydować się na świeczniki ścienne. W toalecie nie może zabraknąć wieszaków, najlepiej aby były ozdobne. Dodatkowo można wykonać samodzielnie ozdoby, co wcale nie jest trudne czy też czasochłonne. Wystarczy tylko w dużym słoju umieścić kinetyczny piasek, dodać kilka szczypt brokatu, muszelek oraz wysuszonych płatków kwiatów i efekt „wow” gwarantowany. Warto także pomyśleć o obraz, które będą wpisywać się w stylistykę glamour, można jeszcze zastanowić się nad plakatami umieszczonymi w antyramach.

Pamiętajcie też, aby zawsze utrzymywać toaletę w należytym porządku. Najlepiej co dwie godziny sprawdzać jej stan, tak aby klienci mogli liczyć na największy komfort użytkowania. To także wpływa na waszą renomę, a jej nie warto zaprzepaścić.