Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jakie rolety na taras wybrać? Poradnik

rolety na taras

Rolety to różne osłony okien i drzwi składające się z wielu poziomych listew wykonanych z różnych materiałów. Najczęściej są one połączone zawiasami i mogą być otwierane lub zamykane przez użytkownika, kiedy tylko ma takie życzenie. Antywłamaniowe rolety na taras posiadają szereg różnych zabezpieczeń, takich jak mocniejsze wypełnienie profilu, zamki i inne cechy zwiększające ogólną wytrzymałość rolety i twoje bezpieczeństwo. Zewnętrzne rolety na taras posiadają centralny system sterowania, który otwiera się i zamyka zgodnie z twoimi preferencjami.

Po co kupować rolety na taras?

Istnieje wiele funkcji, w które możesz zainwestować, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu. Jedną z nich jest na pewno system rolet, które opiszemy w dalszej części artykułu. Rolety antywłamaniowe, jak sama nazwa wskazuje, mają oprócz zaciemniania dodatkowe zadanie — chronić przed wstępem nieproszonych gości. Czy rzeczywiście rolety na taras to dobre rozwiązanie dla domu? Oto 5 powodów, dla których warto pomyśleć o zainstalowaniu rolet na taras.

1. Rolety na taras to opłacalna alternatywa dla ochrony domu

Włamania są największym zmartwieniem każdego właściciela nieruchomości bez względu na miejsce zamieszkania. W 2020 roku w Polsce wzrosła liczba włamań. Liczna 74,5 tys. włamań naprawdę działa na wyobraźnię. Ten 5% wzrost w porównaniu do roku 2019 naprawdę skłania do myślenia. Przy tak wielu włamaniach jasne jest, że potrzebujemy produktu, który zabezpieczy dom czy firmę przed kradzieżą.

Pierwszą zaletą montażu rolet zewnętrznych jest to, że są one opłacalnym sposobem ochrony domu. Okiennice zapewniają maksymalne zabezpieczenie Twojego domu przed włamaniem i włamaniem. Rolety na tarasmocne i trwałe. Materiał użyty do ich stworzenia sprawia, że ​​są one jednymi z najtrwalszych dostępnych obecnie na rynku!

2. Rolety na taras gwarantują ci izolację

Koszty energii wzrosły kosmicznie, a izolacja domu jest często pomijanym czynnikiem chroniącym go przed uciekającym ciepłem zimą lub ostrym słońcem nagrzewającym dom latem. Niektóre statystyki sugerują oszczędność energii dzięki izolacji do 20%.

Rolety zewnętrzne mogą sprawić, że twoja klimatyzacja i ogrzewanie będą działać wydajniej. Czy wiesz, że mając rolety na taras, obniżenie temperatury nawet o 10°C wewnątrz w naprawdę upalny dzień nie będzie niczym niezwykłym? I to jeszcze zanim włączysz klimatyzację!

3. Szukasz zaciemnienia? – spraw sobie rolety na taras

Rolety zewnętrzne mogą całkowicie zaciemnić okna, co czyni je idealną opcją dla pracowników zmianowych. Drugą ich zaletą jest zmniejszenie hałasu. Jeśli jesteś pracownikiem zmianowym, miej na uwadze, że stałe przerywanie snu zostało powiązane przez lekarzy z cukrzycą, chorobami serca, otyłością i depresją. Pracując na zmiany, zazwyczaj nie masz wpływu na porę snu, więc dobry sen (również w dzień) jest ważny dla twojego zdrowia.

4. Rolety na taras chronią przed warunkami atmosferycznymi

Oprócz zapewniania kontroli temperatury i izolacji, rolety na taras zapewniają również ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Mogą osłonić cię przed wiatrem do 100 km/h bez odczuwania dyskomfortu dźwiękowego. Mogą wytrzymać gradobicie i ulewne deszcze. Są zaprojektowane tak, aby chronić przed interwencjami natury w postaci oderwanych i niesionych przez wiatr gałęzi.

5. Łatwe w instalacji rolety na taras możesz zamontować na każdym oknie

Rolety zewnętrzne nie są przeznaczone dla konkretnego typu domów. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet, a chcąc je zamontować na swoich oknach, otrzymasz indywidualny projekt. Możesz uzyskać idealnie dopasowany do swoich potrzeb rodzaj rolet, które spełnią twoje wymagania.

6. Rolety na taras podniosą estetykę budynku

Rolety również zwiększyć atrakcyjność budynku, w którym mieszkasz lub pracujesz. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, mogą być zaprojektowane na zamówienie, aby idealnie pasowały do ​​każdej przestrzeni. Umożliwiają wybór zgodnie ze stylem twojej nieruchomości i twoim gustem. Są po prostu doskonałym sposobem na dodanie wartości do twojego domu, a przy tym są bardzo łatwe w użyciu.