Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Najmodniejsze dywany we wnętrzach

dywan w salonie

Zastanawiasz się nad zakupem dywanu? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym omawiamy aktualne trendy.

Odpowiednio dopasowany dywan może wspaniale urozmaicić urządzane wnętrze. Wiele osób planujących zakupienie dywanu nie ma doświadczenia w wizualnym projektowaniu wnętrz. Wyboru dokonuje się zazwyczaj po prostu dobierając mniej więcej styl dywanu tak, aby harmonizował z już istniejącą stylistyką. Sporo osób jednak przed wybraniem się na dywanowe zakupy lubi rozeznać się co jest aktualnie na topie i dlaczego. 

Rzecz jasna tendencje w urządzaniu wnętrz różnią się w zależności od upodobań czy zasobności portfela, ale z drugiej strony niejednokrotnie popularność zyskują pewne uniwersalne rozwiązania. Na przykład daje się zauważyć, że w ostatnich latach coraz więcej uwagi przykładamy do stylu eco, a z trendem tym wiąże się korzystanie z tych elementów wyposażenia, które są wykonane w stu procentach z ekologicznych, naturalnych materiałów. W kierunek ten doskonale wpisują się dywany produkowane z naturalnej wełny. Z drugiej jednak strony producenci dywanów i wykładzin eksperymentują z rozmaitymi materiałami oraz strukturami runa, branża wnętrzarska ostatnimi laty przeżyła prawdziwy bum na dywany shaggy, natomiast obecnie coraz większą popularność zyskują dywany pluszowe. 

Dywany pluszowe

Decydując się na zakup dywanu bardzo często zależy nam na stworzeniu w naszym mieszkaniu wrażenia przytulności oraz komfortu. Doskonale pod tym względem spisują się dywany pluszowe. Są one nie tylko ładne, ale także niezwykle miłe, przyjemne w dotyku. Idealnie sprawdzą się one w sypialni, czy łazience, czyli w pomieszczeniach, w których często chodzimy bosymi stopami. Miękkość i puszystość pluszowych dywanów jest też niezwykle doceniana przez najmłodszych. Bardzo wielu rodziców wybierając dywan do pokoju dziecka stawia właśnie na dywan pluszowy. Taki niezwykle przyjemny w dotyku dywan stanowi wspaniałe miejsce do codziennych dziecięcych zabaw. 

Materiał syntetyczny, z którego są one wykonane jest niepodatny na odgniecenia, odbarwienia czy zabrudzenia, dlatego z powodzeniem można z niego korzystać przez wiele lat. Ogromną zaletą dywanów wykonanych z pluszu jest także ich przystępna cena. W sklepie internetowym DywanyWitek.pl dywany pluszowe można kupić już nawet za 100 zł. 

Niesłabnąca moda na dywany wełniane

Wełna jest materiałem znanym ludzkości od tysiącleci. Jej naturalne włókna są elastyczne i miękkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia oraz zabrudzenia. W Polsce bardzo wiele osób szukających solidnego dywanu decyduje się właśnie na dywany z wełny. Chociaż w przeciwieństwie do dywanów syntetycznych, dywany wełniane charakteryzują się podwyższoną ceną, to jednak za ich wyborem zazwyczaj przemawiają wyjątkowe właściwości wełny. Przede wszystkim wełna jest materiałem całkowicie naturalnym, ekologicznym i w stu procentach biodegradowalnym. Wszystkie te czynniki doskonale wpisują się w rosnący trend eko, widoczny także wśród projektantów wnętrz. W tego typu stylizacjach wykorzystuje się tylko surowce naturalnego pochodzenia, czyli oczywiście także różnego typu wełnę. 

dywan dywilan kochamydywany
Dywan wełniany w salonie, kochamydywany.pl.
dywan
Ekskluzywny dywan wełniany, źródło: kochamydywany.pl.

Wełna charakteryzuje się bardzo ciekawymi i niezwykle przydatnymi z punktu widzenia domownika cechami. Runo dywanów wełnianych jest miękkie i puszyste, ale z drugiej strony jednocześnie jest niepodatne na odgniecenia, czy mechaniczne uszkodzenia. Wyjątkowość dywanów wykonanych z wełny potwierdza fakt, że są one bardzo często stosowane w miejscach użyteczności publicznej, w których potrzebna jest elegancja i wysoka jakość przy zachowaniu jak najlepszej trwałości. Dywany z wełny niejednokrotnie możemy zobaczyć w hotelach, pensjonatach, ekskluzywnych gabinetach czy placówkach rządowych. 

Oczywiście parametry wełnianego dywanu w linii prostej zależą od wykorzystanej w ich produkcji wełnianej przędzy. Produkowane w Polsce dywany wełniane na ogół wykonywane są z wysokiej klasy surowców pochodzących albo z Wielkiej Brytanii, albo z Nowej Zelandii. Wełna ta charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle małej szerokości włókien, co sprawia, że produkowane z niej dywany charakteryzują się niezwykle wyrazistym i precyzyjnym wzornictwem. Wiele osób posiadających w swoim mieszkaniu dywany wełniane docenia ich wpływ na mikroflorę powietrza. Ten naturalny materiał ma wyjątkową zdolność do tworzenia specyficznej, przyjaznej dobremu samopoczuciu mikroflory. Jednocześnie wełna reguluje wilgotność powietrza we wnętrzach, w których się znajduje. Jest to możliwe dzięki temu, że materiał ten potrafi pochłaniać nadmiar wody zgromadzonej w powietrzu w postaci pary wodnej – może jej przyjąć nawet w objętości równej ⅓ wielkości dywanu. Z kolei, gdy z czasem powietrze w pomieszczeniu ulegnie wysuszeniu, dywan wełniany powoli odda zgromadzoną w sobie wilgoć do otaczającego go powietrza, sprawiając, że będzie ono zdrowsze, przyjemniejsze i nie będzie podrażniać wrażliwych dróg oddechowych. 

Zastanawiasz się nad wyborem dywanu do swojego nowego domu lub mieszkania? A może zastanawiasz się w jaki sposób tchnąć nowe życie w lekko podstarzałą już aranżację? Serdecznie zachęcamy do zainteresowania się ofertą dywanów w sklepie internetowym kochamydywany.pl. Znajdą tam Państwo mnóstwo najróżniejszego typu dywanów, wykładzin oraz chodników znanych producentów polskich oraz zagranicznych. Doświadczeni sprzedawcy chętnie pomogą Państwu w wyborze takiego wzoru, który najlepiej wpisze się w Państwa oczekiwania.