Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Zlewy stalowe jednokomorowe – zalety i wady rozwiązania

Zlewy stalowe jednokomorowe

Zlew stanowi nieodzowny element wyposażenia każdej kuchni, bez którego trudno jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jednokomorowy zlewozmywak stalowy znajduje się w wielu polskich domach. Poznaj zalety i wady takiego rozwiązania i sprawdź, czy będzie odpowiednie do Twojej kuchni.

Zalety zlewozmywaków jednokomorowych 

Gabaryty zlewów jednokomorowych sprawiają, że mieszczą się one w małych kuchniach, a równocześnie pozwalają na mycie dużej liczby naczyń. Jeśli dysponujesz krótkim blatem, jednokomorowy zlew wpuszczany nie zajmie cennej przestrzeni roboczej. To idealne rozwiązanie do pomieszczeń wyposażonych w zmywarkę oraz aneksów kuchennych. Więcej o tym, jak wybrać zlew do małych wnętrz, przeczytasz w artykule Jak wybrać zlew do małej kuchni? – praktyczne wskazówki

Zlew jednokomorowy może mieć różne kształty, dzięki czemu bez problemu dopasujesz go do stylu pomieszczenia. Do wyboru masz modele prostokątne, kwadratowe i owalne. Niektóre zakupisz wraz z ociekaczem lub półociekaczem, na którym rozmrozisz warzywa czy osuszysz naczynia. Proste zlewozmywaki jednokomorowe stalowe bez ociekacza, takie jak produkty z serii Mika od Kuchinox, przypadną do gustu osobom urządzającym wnętrza w stylu minimalistycznym. 

Ponadczasowe i trwałe zlewy stalowe 

Przedstawiliśmy już najważniejsze zalety zlewów jednokomorowych. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Dlaczego warto wybrać model stalowy? Przemawia za nim wiele argumentów. Po pierwsze – niewygórowana cena. Jeśli właśnie urządzasz kuchnię i dysponujesz ograniczonym budżetem, stalowy zlewozmywak spełni Twoje oczekiwania.

Drugą kwestią jest wygoda. Zlew stalowy można z łatwością utrzymać w czystości. Do jego pielęgnacji wystarczą ogólnodostępne preparaty, pozwalające na dokładne wyczyszczenie powierzchni. Stal jest odporna na powstawanie przebarwień i wchłanianie nieprzyjemnych zapachów. Ponadto zachowuje idealny stan nawet w przypadku działania wysokich temperatur. Jest to ważna cecha przedmiotów użytkowanych w kuchni.

Klasyczny design zlewozmywaków stalowych 

Kolejną zaletą zlewów wykonanych ze stali jest ich ponadczasowy design. Modele takie jak zlewozmywaki jednokomorowe z serii Normal od Kuchinox dopasujesz do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Tego rodzaju zlewozmywak to sprawdzone rozwiązanie, które zawsze będzie prezentować się dobrze, bez względu na sezonowe trendy.

Odpowiednio pielęgnowany zlew przez długi czas zachowa idealny stan. Ponadto zlewy wykonane z tego materiału mogą mieć różne wykończenia – od chromowania po strukturę lnu. Pozwala to na dobór modelu dopasowanego do indywidualnych preferencji.

Wady stalowych zlewozmywaków jednokomorowych 

Chociaż jednokomorowe zlewozmywaki stalowe mają wiele zalet, niekiedy nie spełniają wszystkich oczekiwań nabywcy. Przy intensywnym użytkowaniu kuchni jedna komora może okazać się niewystarczająca – w pomieszczeniach bez zmywarki może wówczas zabraknąć miejsca na odłożenie większej liczby naczyń. Ponadto element tego typu wygląda najlepiej wtedy, gdy jest suchy. Twarda woda może zostawiać na nim nieestetyczny osad. W przypadku modeli z tzw. wysokim połyskiem trzeba też zwracać uwagę na możliwość zarysowania powierzchni.

Osobną kwestią jest estetyka. Stalowy zlew wyróżnia się uniwersalnym wyglądem, ale liczba jego wariantów kolorystycznych jest ograniczona. Jeśli chcesz, aby Twój zlewozmywak pełnił funkcję dekoracyjną, sprawdź ofertę zlewów granitowych. Elementy wykonane z tego materiału występują w wielu kolorach i odcieniach, dzięki czemu będziesz mógł wybrać model idealnie dopasowany do stylu Twojej kuchni. Możliwości są niemal nieograniczone.