Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Zalety obiektów z płyt warstwowych

Zalety obiektów z płyt warstwowych

Płyty warstwowe zyskują na coraz większej popularności. Z powodzeniem zastępują konstrukcje murowane, zwłaszcza w przypadku budynków przemysłowych, rolniczych i magazynów. Spowodowane jest to szeregiem zalet, jakie daje tego typu rozwiązanie. Poznaj szczegółowo najważniejsze z nich i podejmij właściwą budowlaną decyzję już dziś!

Zastosowanie płyt warstwowych

Przy użyciu płyt warstwowych oraz stalowych konstrukcji, na których się opierają, powstają dzisiaj magazyny, hale przemysłowe, baseny, obiekty sportowe, chłodnie i mroźnie, sklepy wielkopowierzchniowe, warsztaty i salony samochodowe. Podczas planowania budowy z tego typu materiału warto rozeznać się w cenach i ofertach konkurencyjnych firm. Sprawdzone płyty warstwowe o najwyższej jakości dostarcza ceniony producent Gór-Stal. To odpowiedni materiał, który zagwarantuje powstanie solidnego budynku dowolnego przeznaczenia.

Mocne strony płyt warstwowych

Płyty warstwowe służą do budowy zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Nadają się również na dachy i budynki mieszkalne. Do największych zalet takiego rozwiązania należy kwestia kosztów oraz czasu realizacji. W porównaniu z budynkami murowanymi ostateczna kwota budowy z płyt warstwowych może być znacznie niższa. Jest to argument, który w czasie rosnącej inflacji i wzrostu cen materiałów budowlanych jest niezwykle istotny.

Czas potrzebny do budowy obiektu również jest bardzo korzystny. Postawienie hali magazynowej nie powinno zająć więcej niż kilka tygodni. To bardzo istotny argument dla potrzeb inwestorów i rozwoju przemysłu. Płyta warstwowa to również możliwość zakupu zarówno całego materiału, jak i dodatkowych elementów montażowych i akcesoriów zawartych w jednym miejscu.

Płyty warstwowe – dostępność różnych opcji 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych płyt warstwowych. Istnieje możliwość wykorzystania kilku z nich, dzięki czemu obiekt staje się aktrakcyjniejszy wizualnie. To ważna kwestia w przypadku budynków firm. Estetyka wpływa korzystnie na postrzeganie marki przez klienta.

Stosowane na płytach powłoki są odporne na wilgoć oraz wytrzymałe, co jest istotne w przypadku zmiennych warunków atmosferycznych oraz mycia. Czyszczenie jest łatwe i szybkie. W tym celu z powodzeniem wykorzystać można prostą myjkę ciśnieniową. Konstrukcje budynków z płyt warstwowych cieszą się popularnością również ze względu na możliwość łatwej i szybkiej rozbudowy. Podobnie jest w przypadku ewentualnych uszkodzeń konstrukcji. Naprawa i uzupełnienie zniszczonych elementów jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż w przypadku rozwiązań murowanych.