Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

5 zalet mieszkania w stolicy Dolnego Śląska – zobacz, czemu warto tu kupić nieruchomość we Wrocławiu

Wrocław

Szukasz na mapie Polski miasta, w którym mógłbyś wygodnie żyć? Stolica Dolnego Śląska jest atrakcyjna pod wieloma względami. Zobacz, dlaczego to właśnie we Wrocławiu warto kupić mieszkanie i się osiedlić. 

1. Nowe mieszkania w różnych częściach miasta

Wrocław to prężnie rozwijający się rynek nieruchomości. Developerzy koncentrują się na budowie głównie kameralnych osiedli w pożądanych lokalizacjach. W ostatnich latach tylko jeden z deweloperów – deweloper Wrocław Pcg.pl – wybudował nowe mieszkania w dzielnicach: Krzyki, Muchobór, Maślice i Nowe Żerniki. Ile lokali mieszkalnych trafia miesięcznie na wrocławski rynek? Jak podaje Urząd Statystyczny we Wrocławiu, w sierpniu 2021 r. było ich 2790.

Szukasz nie tylko mieszkania dla siebie, ale również w celach inwestycyjnych? Wrocław to duży ośrodek, do którego co roku przybywają osoby poszukujące pracy czy rozpoczynające studia. Jeżeli celujesz w wynajem długoterminowy, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem chętnych.

2. Praca na wyciągnięcie ręki

Argumentem, który silnie przemawia za przeprowadzką do Wrocławia, jest też niskie bezrobocie. Jeżeli spojrzeć na statystyki, to stolica Dolnego Śląska plasuje się wysoko wśród miast z najniższym bezrobociem w Polsce – stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2,5 proc.

Specjalizujesz się w branży farmaceutycznej, masz wykształcenie finansowe lub działasz w obszarze nowoczesnych technologii? Te branże we Wrocławiu są dobrze rozwinięte. W ostatnich latach to miasto szczególnie upodobały sobie startupy. W rezultacie dziś Wrocław coraz częściej jest określany jako polska Dolina Krzemowa. Gdybyś po pewnym czasie zaczął myśleć o przeprowadzce do innego miasta, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu z wynajęciem czy sprzedażą zakupionego mieszkania.

3. Stolica Dolnego Śląska – studenckie miasto

Co roku do miasta przyjeżdżają tysiące studentów, którym udało się zdobyć indeks jednej z wrocławskich uczelni. Na terenie miasta działają m.in. Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Sztuk Teatralnych. Do tego dochodzą liczne uczelnie prywatne. We Wrocławiu funkcjonuje też kilka ośrodków badawczych.

Szukasz miasta, w którym Ty będziesz miał szansę na rozwój, a Twoje dzieci na dobrą edukację? Stolica Dolnego Śląska korzystnie wyróżnia się pod tym względem. Dzięki licznym przedszkolom, szkołom i uczelniom wyższym z jednym miastem można powiązać całą ścieżkę edukacji.

4. Stolica wydarzeń kulturalnych

Na Wrocław uwagę warto zwrócić także ze względu na rozbudowaną ofertę kulturalną. Na terenie miasta działają liczne kina, teatry i muzea. Z myślą o mieszkańcach i turystach, którzy licznie odwiedzają Wrocław w sezonie letnim, organizowane jest wiele imprez plenerowych. Do tego dodać trzeba tętniące życiem przez niemal cały rok centrum miasta – Rynek we Wrocławiu to nie tylko miejsce spotkań ze znajomymi.

Lubisz po pracy wyjść na miasto lub spędzić wieczór, uczestnicząc w wydarzeniach kulturalnych? Wrocław pod tym względem powinien przypaść Ci do gustu – to miasto, w którym przez cały rok nie brakuje ciekawych eventów.

5. Wrocław – rozwój i rewitalizacja jako priorytety miasta

W ostatnich latach Wrocław intensywnie się zmienia. Ma to bezpośredni związek z rewitalizacją wielu terenów, dzięki czemu komfort życia mieszkańców się poprawia. Jeżeli planujesz zakup mieszkania na jednym z nowych osiedli, nie powinieneś mieć problemu z dotarciem do centrum czy innych kluczowych punktów miasta komunikacją miejską, gdyż ta jest rozbudowana i sprawna. Mieszkańcy mogą korzystać z tramwajów, autobusów i pociągów podmiejskich.

Wrocław jest też dobrze skomunikowany z innymi dużymi miastami Polski. Ze względu na obowiązki zawodowe często musisz jeździć do Warszawy lub Krakowa? Możesz skorzystać z połączeń lotniczych, autobusowych czy kolejowych. Podróż samochodem trasą wiodącą autostradą A2 i drogą ekspresową S8 zajmie Ci mniej niż 3,5 godziny.