Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Koszt budowy domu jednorodzinnego

koszt budowy domu jednorodzinnego

Dziś coraz to więcej osób „ucieka z miasta”, przynajmniej na przedmieścia, a najlepiej w jakieś malownicze okolice, w otoczeniu łąk, pól i lasów. Szczęśliwcy, jakich stać na komfort zamieszkania z dala od miejskiego zgiełku, mogą mieć na co dzień świeże powietrze, śpiew ptaków i piękny widok z okna. Muszą na pewno liczyć się z kosztami jakie pociąga za sobą postawienie własnego domu. To zdecydowanie jedno z największych marzeń większości rodzin, nie tylko w Polsce. Swoboda, którą zapewnia mieszkanie w domu, wokół jakiego jest własna posesja i nie posiada sąsiadów za ścianą, sprawia, że decydujemy się na inwestycje i nakłady, jakie pociągnie za sobą budowa domu.

Kupno działki, projekty, materiały, ekipa, to jedynie czubek góry lodowej. Na pewno są to wielkie wydatki i ogrom pracy, jednak największe koszta to instalacje i elementy wykończenia. Decydując się na postępowe energooszczędne rozwiązania w budowanym domu, ponosi się co prawda wysokie koszta, jakie jednak zwracają się w toku eksploatacji. Kupno materiałów, wykończenie wnętrz, meble, agregaty, zaaranżowanie, każde gniazdko, przełącznik, instalacje itp., to mnóstwo prac i długo nie kończące się wydatki. W zamian za to otrzymuje się jednak prawdziwy, własny dom z widokiem na ogród, las, zamiast na ruchliwą ulicę, z klaksonami i spalinami.

1 thought on “Koszt budowy domu jednorodzinnego

  1. Kupno działki, projekty, materiały, ekipa, to jedynie czubek góry lodowej. Na pewno są to wielkie wydatki i ogrom pracy, jednak największe koszta to instalacje i elementy wykończenia.

Comments are closed.