Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Dlaczego warto wybrać kabinę prysznicową?

kabina prysznicowa

Planujesz wykończenie albo remont łazienki i zastanawiasz się, jakie sprzęty i akcesoria w niej zainstalować? Postaw na kabinę prysznicową. Sprawdź, dlaczego to polecany wybór.

Idealne dopasowanie do łazienki 

Decydując się na kabinę prysznicową, możesz ją dopasować do każdego pomieszczenia niezależnie od jego wymiarów i kształtu. Masz łazienkę na poddaszu z dużymi skosami? A może miniłazienkę w bloku, którą chcesz zaaranżować w maksymalnie funkcjonalny sposób? Rozwiązaniem są kabiny prysznicowe na wymiar Wrocław i jego mieszkańcy od lat korzystają z tej wygodnej i praktycznej opcji. 

Zamówienie kabiny o konkretnych wymiarach u sprawdzonego wykonawcy, takiego jak firma Szklarz, pozwala zagospodarować trudną, nieustawną przestrzeń. Spersonalizowany projekt umożliwia zabudowanie wnęki albo wykonanie kabiny o niestandardowym kształcie i wielkości. Co więcej, możliwe jest też pełne dopasowanie jej wyglądu do aranżacji pomieszczenia. Rozwiązanie to zajmuje ponadto zwykle mniej miejsca niż wanna. Pozwala zatem optymalnie wykorzystać przestrzeń i oszczędzić miejsce, co jest szczególnie ważne w przypadku małych łazienek. 

Nowoczesność i funkcjonalność kabin prysznicowych 

Kabina prysznicowa nie ustępuje pod względem funkcjonalności wannie. Możesz w niej zamontować półki, uchwyty i siedziska, które pozwolą Ci na komfortową kąpiel oraz wygodne korzystanie z kosmetyków i akcesoriów kąpielowych. Optymalny rozmiar umożliwia pełną swobodę ruchu. Aby zapewnić sobie najwięcej swobody, a jednocześnie bezpieczeństwa, zdecyduj się na kabinę walk-in, która nie posiada progów, brodzika ani drzwi. 

Jeśli nie chcesz rezygnować z brodzika, wybierz ten niski albo montowany na równi z posadzką. To szczególnie polecana opcja dla seniorów i osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu – korzystanie z takiej kabiny jest bezpieczne i wygodne. 

Styl i elegancja w Twojej łazience 

Funkcjonalność kabin prysznicowych łączy się ze stylowym wyglądem. Nowoczesne modele są produkowane z wysokiej jakości materiałów, np. bezpiecznego i wytrzymałego szkła. Zachwycają swym ciekawym, eleganckim designem. Ich idealnie gładka, błyszcząca powierzchnia odbija światło, powodując, że nawet niewielka łazienka wydaje się optycznie większa. Wybierając model w systemie bezramowym, dodajesz lekkości i świeżości aranżacji. Wyposażenie doskonale sprawdza się w każdej stylistyce: zarówno w bardziej tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Mnogość wykończeń kabiny pozwala na stworzenie produktu idealnie dopasowanego do gustu. Możesz zdecydować się na klasyczne, przezroczyste tafle szklane albo pokusić się o nietransparentne warianty piaskowane bądź satynowe. Ciekawie prezentują się też wersje wykonane ze szkła kolorowego. 

Wszystkie te zalety sprawiają, że kabiny prysznicowe to stylowy i bardzo praktyczny element wyposażenia, który sprawdzi się w każdej łazience. Stanowią one polecaną alternatywę dla wanien, a w wielu aspektach znacznie je przewyższają. Postaw zatem na to rozwiązanie i stwórz prawdziwą strefę SPA w domu.