Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Drewno w domu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

drewno w domu

Drewniane elementy wystroju i wyposażenia domu to klasyka w aranżacji wnętrz. Nie dzieje się tak bez powodu – drewno ma wiele zalet, zarówno technicznych jak i wizualnych, a wielu z nas po prostu dobrze czuje się w otoczeniu naturalnych, przyjemnych dla oka i w dotyku materiałów. Czy warto mieć zatem drewnianą podłogę czy drzwi w domu? W jakich stylach się one sprawdzą? Dlaczego drewno jest warte naszej uwagi, jeżeli nie chcemy zbyt często robić remontu?

1. Drewno to wykończenie na lata

2. Elegancja i piękno natury

3. Idealne dopełnienie każdego wystroju

Drewno to wykończenie na lata

Nie da się ukryć, że drewno jest jednym z najszlachetniejszych i najładniejszych materiałów, jaki możemy wykorzystać do wykończenia naszego wnętrza. Świetnie sprawdzi się wykorzystane na podłogi drewniane, balustrady czy drzwi drewniane – najlepiej, gdy w naszym mieszkaniu jest kilka elementów wykonanych z użyciem tego surowca, ponieważ da to bardziej spójny efekt. Drewno samo w sobie jest również bardzo wytrzymałe i jeżeli zadbamy o nie w odpowiedni sposób, nie będziemy musieli robić remontu przez wiele lat. Nawet jeżeli przypadkiem zarysujemy jego powierzchnię, istnieje wiele sposobów na wypełnienie ubytku, co nie zawsze możliwe jest przy panelach czy sklejce.

Elegancja i piękno natury

Istnieje wiele gatunków drewna, które wykorzystuje się do aranżacji wnętrz. Możemy wybierać spośród miękkich lub twardych, rodzimych albo egzotycznych. Drewniane sprzęty do domu występują również w bardzo zróżnicowanej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do kolorów pozostałych elementów wyposażenia w danym pomieszczeniu. Jedynym miejscem, gdzie drewno nie jest najlepszym pomysłem, jest łazienka. Dzieje się tak, ponieważ materiał ten słabo znosi wilgoć. Jeżeli jednak chcemy utrzymać drewnianą aranżację we wszystkich pokojach, w łazience możemy użyć płytek imitujących taką teksturę.

Idealne dopełnienie każdego wystroju

Drewno jest dodatkiem eleganckim, ale też odwołującym się do natury. Dlatego właśnie sprawdza się świetnie w praktycznie każdym rodzaju wystroju wnętrza, począwszy od nowoczesnego minimalizmu, przez styl kolonialny, aż po skandynawski czy prowansalski. Nawet jeżeli nie chcemy drewnianej podłogi czy drzwi, możemy zdecydować się na inne, mniejsze dekoracje wykonane z tego materiału – będą one równie efektowne, chociaż na pierwszy rzut oka bardziej subtelne. Niezależnie od naszego wyboru możemy być pewni, że drewniane elementy wykończenia zawsze będą na czasie i zawsze będą cieszyć nasze oko.