Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Dywany dla dzieci i młodzieży

Dywany dla dzieci i młodzieży

Aranżacja pokoju dziecięcego nie jest wcale tak prosta, jakby się mogło wydawać. Dzieci są bardzo wymagające, jeśli chodzi o wystrój ich małego królestwa, dlatego warto stanąć na wysokości zadania. Dobierz odpowiedni kolor ścian, komfortowe i praktyczne meble oraz dywan, który musi być koniecznie wygodny, mięciutki oraz trwały.

Moc kolorów i wzorów w pokoju dziecka

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dlatego pokój najmłodszych jest mocno kolorowy i pełen optymizmu. Dzieci lubią otaczać się bajkowymi i barwnymi gadżetami, które odzwierciedlają ich patrzenie na świat, pasje i wrażliwość. Po wejściu do ich pokoju można poczuć się jak w baśniowej krainie, w której czas biegnie inaczej, jakby wolniej. Stanie się tak tylko wtedy, gdy pomożesz mu zaaranżować jego małe królestwo w sposób ekspresyjny i komfortowy. Bez ciekawej kolorystyki i rzeczy, które przykuwają uwagę malucha, trudno stworzyć przytulne i radosne wnętrze.

Bo najważniejsza jest podłoga

Podłoga to wyjątkowe miejsca dla dziecka i to nie tylko tego najmłodszego. To na niej stawia swoje pierwsze kroki, raczkuje i urządza zabawy. Później czyta książki w wygodnej pozycji na brzuchu, gra w planszówki i odpoczywa z muzyka na słuchawkach. Podłoga musi być więc wygodna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, aby nieposkromiona aktywność dziecka nie przyczyniła się do jej uszkodzenia. Alternatywnym rozwiązanie jest dywan, który jeszcze lepiej niż podłoga amortyzuje upadki i zapewnia komfortowe użytkowanie. Jest niezawodny przy różnego rodzaju aktywnościach i dodatkowo stanowi atrakcyjny element wyposażenia wnętrza. 

Dywan dla dziecka – jaki rozmiar wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na kupno dywanu do pokoju dziecka, zrób dokładny research rynku. Zastanów się, jaką część podłogi ma zajmować. Możesz kupić mniejszy, kwadratowy dywanik, lub duży, prostokąty, który wypełni większą przestrzeń wnętrza. Duże znaczenie ma też kubatura pokoju. Na mniejszym metrażu lepiej zrezygnować z dużego dywanu, który zaskarbi sobie całą przestrzeń. Jego wymiary powinny być wystarczające do bezpiecznej zabawy lub czytania. Dziecko powinno czuć, że ma swoje miejsce, gdzie czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Puszysty i kolorowy

Czasami trudno zdecydować się na konkretny materiał dywanowy. Wielu rodziców wybierze wełnę ze względu na walory termiczne i wizualne, ale ten dywan będzie przyciągał kurz. Dziecko będzie narażone na alergię, dlatego zabawa na takim dywanie stanie się mniej komfortowa. Zdecydowanie lepsze są materiały syntetyczne, które nie chłoną wody i są przyjazne dla alergików. To np. mięciutkie i trwałe dywany wykonane na bazie wysokojakościowej przędzy polipropylenowej. Materiał ten dzięki uszlachetnionej obróbce przypomina wełnę – wizualnie i w dotyku.

Ciekawym przykładem takiego produktu może być dywan Boston Multicolor, który wnosi do wnętrza mnóstwo radości I koloru. Wygląda jak tabliczka kolorowej czekolady lub pudełeczko z farbkami akwarelowymi. Mocno definiuje całą przestrzeń, dlatego taki dywan będzie atrakcyjnym dekorem dziecięcego pokoju. Nie tylko dla małego malarza.

Kolejny atrakcyjny produkt wykonany z uszlachetnionej przędzy to dywan Bambino gray. Ozdobiony barwną aplikacją pirackiego statku, skrzyni ze skarbem i ryb wygląda zjawiskowo. Maluch zauroczony morzem i tematyką piratów każdego dnia będzie mógł brać udział w morskich wyprawach statkiem. Jego pokój zamieni się w bajkową krainę pełną przygód i radości.

Dywany do dziecięcego pokoju spełniają wiele zadań. Uatrakcyjniają wnętrze, służą do zabawy i relaksu z książką w dłoni. Mogą stać się boiskiem treningowym, torem wyścigowym, ulicą w miasteczku czy mleczną drogą. Jeśli odpowiednio dobierzesz dywan do konkretnego wnętrza, otrzymasz satysfakcjonujący efekt. A Twojemu dziecku spełnią się marzenia o pokoju, z którego wcale się nie chce wychodzić.