Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Listwy Lagrus – listwa w najlepszym wydaniu

listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe pełnią w każdym domu oraz mieszkaniu istotną funkcję. Zazwyczaj patrzymy na nie tylko i wyłącznie pod kątem estetycznym, ale ich posiadanie tak naprawdę pomaga nam w kilku innych, również istotnych kwestiach. Jakich?

Listwy przypodłogowe pełnią w każdym domu oraz mieszkaniu istotną funkcję. Zazwyczaj patrzymy na nie tylko i wyłącznie pod kątem estetycznym, ale ich posiadanie tak naprawdę pomaga nam w kilku innych, również istotnych kwestiach. Jakich?

Dlaczego warto posiadać listwy przypodłogowe?

Oczywiście pierwszą i najważniejszą cechą wszystkich listew przypodłogowych, jest ich dekoracyjność. Zazwyczaj dopasowuje się je pod względem kolorystycznym do paneli lub innego pokrycia podłóg. Można jednak w wielu wypadkach decydować się na listwy w innej wersji kolorystycznej. Niekiedy bywają one białe lub też czarne, szczególnie jeśli mówimy o stylu glamour. Estetyka listew sprawia, że podłoga wygląda zupełnie inaczej, jest pozbawiona niezbyt dobrze wyglądających łączeń i zakrywa wszystko to, co trudno jest utrzymać w nieskazitelnym stanie.

Listwy przypodłogowe, zasłaniają bowiem szczelinę dylatacyjną. Taka szczelina zawsze musi być pozostawiona, aby podłoga mogła swobodnie pracować. Położenie podłogi, przykładowo paneli od jednego końca do drugiego, nie pozostawiając ani szpary przestrzeni, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Z czasem podłoga będzie się wypaczać, może także powstawać na niej jakiś garb, powietrze będzie zbierało się pod nią itp. By uniknąć takich sytuacji, wystarczy zastosowanie jedynie niewielkiej szczeliny dylatacyjnej. By natomiast nie było na co dzień jej widać, można zastosować elegancką listwę przypodłogową, która wszystko zakryje.

Ponadto bardzo często przy ścianie i styku podłogi, nie jesteśmy w stanie idealnie pomalować ściany. Mogą pozostawać tam również jakieś niedociągnięcia w kwestii tapety, tynków dekoracyjnych itp. Wszystkie te mankamenty, jest w stanie zakryć listwa przypodłogowa. Chroni ona także podłogę w jej dolnej części przed zawilgoceniem, gdy myjemy podłogi.

Dziś listwy przypodłogowe posiadają również frezowanie pod kable. To bez wątpienia niezwykle praktyczne rozwiązanie. W głównych pokojach takich jak salon, zazwyczaj podłączonych jest naprawdę mnóstwo sprzętów. By zatem uniknąć sytuacji, w których kable cały czas są na podłodze, a może nawet plątają nam się pod nogami, lepiej jest zastosować takie praktyczne rozwiązanie.

Ligrus Classic R5

Czym cechują się listwy Lagrus?

Producent listw Lagrus, od lat działa na rynku oferując swoim klientom listwy najwyższej jakości. Wiele z nich to modele klasyczne, świetnie pasujące do nowoczesnych wnętrz, przykładowo loftowych i skandynawskich. Produkuje on jednak również modele stylizowane na dawne okresy, które będą pasowały do stylu glamour czy też do stylu wiktoriańskiego, który obecnie jest także dość popularny.

Listwy występują w bardzo różnorodnych wersjach, standardowych oraz mini. Takie mniejsze listwy, dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie dużą ich powierzchnia mogłaby niestety przytłaczać samą podłogę. Między innymi listwa przypodłogowa biała MDF, Classic r10 mini, świetnie nadaje się do takich wnętrz. Posiada ona grubość 10 mm oraz wysokość 60 mm. Posiada ona trójwarstwowe lakierowanie, składające się warstwy izolacji, podkładu oraz właściwej nawierzchni. Całość natomiast polakierowana jest lakierem poliuretanowym. Ma on bardzo dobre właściwości, ponieważ jest odporny na zarysowania oraz na żółknięcia. Oczywiście producent oferuje także sprzedać listw w surowym wydaniu lub też posiadających sam podkład. Wówczas są one przeznaczone do samodzielnego malowania i można wykończyć je w kolorystyce, która będzie pasowała nam do naszego wnętrza. Dolna krawędź tego modelu jest izolowana przeciwwilgociowo, co bez wątpienia jest plusem. Dzięki temu listwa nawet w momencie gdy będzie regularnie nasączana przez wodę z mycia podłóg, cały czas będzie wyglądała odpowiednio, ponieważ jest odporna na takie właśnie czynniki. Model ten posiada również odpowiednie frezowanie pod kable, co dziś jest niezastąpione, szczególnie jeśli posiada się sporą ilość sprzętu elektronicznego. Listwa jest wykonana z trwałego materiału MDF, świetnie sprawdzającego się nawet w przypadku wykonywania frontów meblowych.

Lagrus Classir R1 są natomiast listwami standardowymi, posiadającymi jednak takie same właściwości. Bardziej stylizowanymi listwami, są natomiast modele Odessa 80 lub Atena 80. Listwy producenta Lagrus są jednak bardzo podobne do siebie pod względem samych cech. Wszystkie są tworzone w oparciu o najnowsze technologie, dlatego posiadają frezowanie pod kable, izolowanie przed wilgocią i są wykonywane ze świetnych materiałów, które wytrzymują przez długie lata. Dlatego też producent ten cieszy się dużą popularnością oraz zaufaniem na rynku.