Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Gdzie kupić zasłony i czym się kierować przy ich wyborze?

firany i zasłony

Czy warto postawić na zamówienie online?

Zakupy przez internet nigdy nie były tak proste, a ich zasady tak klarowne. Nie tylko w czasach, w których okoliczności uniemożliwiają zakupy bezpośrednio w salonie, czy galerii handlowej (a takimi czasami bez wątpienia jest okres pandemii), zakupy online są wygodnym, szybkim
i bezpiecznym rozwiązaniem. Sklepy prowadzące sprzedaż przez internet, takie jak np. „Kornelia” Salon Firan (twojefirany.pl), posiadają przejrzystą stronę i równie przejrzyste zasady zakupów i ewentualnych zwrotów. Warto zresztą podkreślić estetykę i ergonomię strony twojefirany.pl, która skonstruowana jest w wyjątkowo klarowny i przyjazny dla Klientów sposób.

Chcesz wyjątkowych produktów? Omijaj sieciówki

Sklepy „sieciowe” posiadają najczęściej dość bogatą ofertę. I choć asortyment poszczególnych salonów może się od siebie różnić – różnice te są znikome, a główna oferta pozostaje ta sama. Ponadto łatwa dostępność ma swoją cenę w postaci uszczerbku na wyjątkowości. Unikatowych wzorów zasłon próżno szukać w sieciówce. Warto wybrać mniejszy salon, oferujący artykuły jednocześnie unikatowe oraz wpisujące się w ogólne trendy (zobacz tutaj). Jeśli więc nie chcesz słyszeć setki razy okrzyku koleżanek na nowe zasłony – „O! Mam takie same!” – wybierz mniejszy salon.

Kompleksowe dekorowanie z twojefirany.pl

W salonie twojefirany.pl możesz kupić nie tylko elementy dekoracji okien, takie jak firany, zasłony, dekoracyjne sznury czy osłonki na doniczki. Znajdziesz tam również najlepszej jakości koce, ręczniki, narzuty, pościele, artykuły ceramiczne, elementy oświetlenia i wiele innych przedmiotów, które mogą odmienić wnętrza Twojego domu. W dodatku wszystkie artykuły dostępne są w dobrej, atrakcyjnej cenie.

Kolejnym plusem sklepu jest możliwość swobodnego wglądu na poszczególne elementy dekoracji
i ich kompletowanie. Kupując zasłony, zerknij też na firanki – a jeśli mowa o salonie, to dlaczego nie wprowadzić do niego ceramiki? Warto wybrać stylowy wazon i podkręcić charakter pomieszczenia.   Wszystko do siebie pasuje! I o to chodzi.

Dobrym przykładem idealnego dopasowania do siebie produktów może być zasłona z motywem botanicznym oraz wykonane z takiego samego materiału koce oraz poszewki na poduszki, dostępne również w sklepie twojefirany.pl.

Wybór odpowiedniego artykułu – funkcja zasłony

Najważniejszą kwestią przed wyborem odpowiednich zasłon do okna jest ustalenie pożądanego stopnia zaciemnienia. Tym samym dotykamy tematu samej funkcjonalności zasłon, zostawiając na chwilę kwestie dekoracyjne.

Bardzo ważna jest strona, po której umiejscowione jest okno – jeśli jest to północ, prawdopodobnie nie ma potrzeby zaciemniania pomieszczenia zasłoną. Materiał może więc być cieńszy i może wykazywać dużą przepuszczalność światła. Jeśli jednak okno wychodzi na południe – bardziej praktyczna może okazać się zasłona chroniąca przed nadmiernym oświetleniem.

Zasłona – narzędzie do odseparowania się od wzroku ciekawskich

Warto też pamiętać o tym, że zasłony zapewniają poczucie prywatności. Jeśli mieszkasz na raczej gęsto zabudowanym osiedlu lub Twój dom dzieli niewielka odległość od domu sąsiada – lepiej żebyś miał/miała narzędzie do ograniczania widoczności tego, co dzieje się u Ciebie.

To najważniejsze parametry funkcjonalności zasłony, na które należy zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Wybór zasłony – dekoracja pokoju

I tutaj swobodnie możemy puścić wodze fantazji. Zastanów się co chcesz wprowadzić do danego wnętrza – kontrastującą dominantę kolorystyczną (np. w najmodniejszym odcieniu czerwieni)? A może subtelne dopełnienie stylizacji (w tej roli świetnie sprawdzą się jasne zasłony z delikatnym metalicznym połyskiem i niezwykle modnym motywem roślinnym? Opcji jest mnóstwo. Również jeśli chcesz zaaranżować dekorację okienną w pokoju dziecka lub nastolatka (tutaj warto uświadomić sobie, że dostępna jest szeroka gama produktów przeznaczonych właśnie dla najmłodszych domowników).

Idealne połączenia i garść inspiracji znajdziesz na stronie Salonu Firan „Kornelia” (twojefirany.pl).

Dużo praktycznych porad zawartych jest też na łamach bloga firmy. Znajdziesz tam artykuły o tematyce branżowej, w tym również dotyczące zasłon: zasad wyboru tego typu dekoracji pasujących do salonu, różnic między firanami a zasłonami, tkanin, z których najlepiej zasłony uszyć, wersji zasłon przeznaczonych lub nadających się do ekspozycji zewnętrznej – na balkonie lub tarasie i wiele innych.