Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Na co zwracać uwagę wybierając drzwi wejściowe PVC?

Na co zwracać uwagę wybierając drzwi wejściowe PVC?

Nowoczesne drzwi wejściowe muszą spełniać znacznie wyższe oczekiwania niż kilka lat temu. Świadomi klienci zwracają uwagę na takie kwestie jak izolacja termiczna, akustyczna, klasa bezpieczeństwa, jakość montażu czy design. Wyjątkowo wymagające osoby dodatkowo będą zainteresowane technologicznymi i mechanicznymi dodatkami do stolarki. Dlatego wybierając drzwi wejściowe PVC, warto podjąć współpracę z firmą oferującą kompleksowe usługi i cieszącą się nieposzlakowaną opinią na rynku.

Bezpieczeństwo drzwi wejściowych PVC – jak ocenić?

Bezpieczeństwo drzwi wejściowych PVC to aspekt, na którym klienci powinni skupić się najbardziej. Klasyfikacja stolarki według klas RC (Resistance Class) pozwala na ocenę ich odporności na próby włamań. Wyższa klasa oznacza lepszą ochronę przed niepożądanym dostępem do wnętrza. Klasy RC2 i RC3 są szczególnie polecane dla drzwi wejściowych, gdyż oferują odpowiedni poziom zabezpieczeń dla większości domów i mieszkań.

Klasa RC2 to standard, zapewniający solidne zabezpieczenie przed włamaniem. Drzwi tej kategorii mają wzmocnioną konstrukcję, która utrudnia siłowe otwarcie. Powinny być wyposażone w solidne zamki wielopunktowe. Ponadto, drzwi RC2 są odporne na próby wyważenia czy wyłamanie i opóźniają wtargnięcie przez co najmniej 3 minuty.

Klasa RC3 oferuje jeszcze wyższy poziom zabezpieczeń. Są one zaprojektowane tak, aby opóźnić próby włamania przy użyciu bardziej zaawansowanych narzędzi (młotki, wiertarki, łomy) przez co najmniej 5 minut. Drzwi te są polecane dla osób poszukujących większego bezpieczeństwa i ochrony.

Drzwi PVC firmy Kapica spełniają wszelkie niezbędne normy. Wyposażone są w zamki z 3-punktowym ryglowaniem, co podnosi ich parametry antywłamaniowe. Bezpieczeństwo domu jest najważniejsze. Dlatego klienci mogą skorzystać z szeregu dodatkowych, zaawansowanych technologicznie wzmocnień:

  • klamek i rozet z zabezpieczeniem
  • zasuwnic automatycznych, ryglujących skrzydło drzwi tuż po ich domknięciu
  • elektronicznych klawiatur na kod
  • czytników linii papilarnych
  • czytników zbliżeniowych.

Zwróć uwagę na energooszczędność drzwi wejściowych PVC

W dobie zwiększonej świadomości ekologicznej drzwi zewnętrzne PVC cieszą się dużą popularnością. To zasługa ich parametrów energooszczędnych, wynikających z regulacji unijnych. Kluczowa w tej kwestii jest wartość współczynnika przenikania ciepła – Ud. To miara opisująca zdolność drzwi do utrzymania odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz zabezpieczenia przed utratą energii na zewnątrz.

Im niższa wartość współczynnika Ud, tym lepsza izolacja cieplna drzwi. Przekłada się to na mniejsze straty energii i niższe rachunki za ogrzewanie. Drzwi wejściowe firmy Kapica wyróżniają się ponadprzeciętnymi parametrami, przewyższając standardy wynikające z norm. Wybierając drzwi PVC w systemie Living z panelem pełnym 36 mm, można cieszyć się stolarką o świetnych właściwościach termoizolacyjnych – Ud = 0,97 W/m2K.

Tzw. ciepłe drzwi to jednak coś więcej niż sam korpus. Na ich szczelność wpływają również, takie elementy jak:

  • dobór solidnych uszczelek
  • izolacja progów
  • izolacja ościeżnic
  • uszczelnienie styku drzwi z murem
  • zastosowanie przekładek termicznych.

To kwestie, o które należy zadbać podczas montażu drzwi. Dlatego najlepiej zlecić tę pracę sprawdzonym profesjonalistom. Firma Kapica zapewnia montaż swoich produktów w domach, mieszkaniach oraz obiektach komercyjnych. Specjaliści w tym celu przeprowadzają rzetelne i precyzyjne pomiary. Fachowcy korzystają z najlepszych praktyk osadzania drzwi wejściowych PVC. Wykorzystują do tego najwyższej jakości materiały i komponenty. Dzięki temu maksymalizują potencjał izolacji termicznej i akustycznej stolarki.

Drzwi wejściowe PVC otwierane do wewnątrz czy do zewnątrz?

Drzwi wejściowe PVC mogą otwierać się zarówno do wewnątrz, jak i do zewnątrz. Nie wpływa to na bezpieczeństwo. Może mieć jednak znaczenie dla komfortu użytkowania. Drzwi otwierane do wewnątrz mogą ograniczać swobodę aranżacji wnętrza, gdyż wymaga to dodatkowej przestrzeni przy wejściu. Mogą również utrudniać ewakuację w sytuacji awaryjnej. Niemniej drzwi otwierane do wewnątrz zapewniają większą prywatność, ponieważ skutecznie zasłaniają wnętrze domu podczas uchylenia.

Drzwi otwierane na zewnątrz umożliwiają lepsze wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej, gdyż nie ograniczają możliwości aranżacji wnętrza. Ułatwiają także ewakuację w sytuacji awaryjnej. W przypadku domów jednorodzinnych drzwi te mogą dodatkowo podkreślić estetykę elewacji i wpłynąć na odbiór całego budynku. Ponadto otwieranie drzwi na zewnątrz może ułatwić przenoszenie większych przedmiotów, takich jak meble czy sprzęt AGD, do środka domu.

Designerskie drzwi wejściowe – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe są wizytówką domu. Dlatego warto wybrać model, który łączy funkcjonalność i bezpieczeństwo z estetyką. W katalogu drzwi PVC firmy Kapica dostępne są produkty w kategoriach: premium, modern, bestseller i retro.

Drzwi wejściowe PVC premium – charakteryzują się niepowtarzalnym designem, nawiązującym do klasycznych i modnych wzorów. Produkowane są z trwałych materiałów. Doskonale sprawdzą się w przypadku elewacji luksusowych, minimalistycznych czy glamour. Niektóre modele wyposażono w jedną lub dwie szklane dostawki boczne, które prezentują się niezwykle wyjątkowo i wpuszczają do środka światło dzienne.

Drzwi wejściowe PVC modern – wyróżniają się połączeniem innowacyjnego systemu bezramkowego i licowanych zdobień ze stali szlachetnej z nowoczesnymi kształtami. Linię tych produktów uzupełniono o nietuzinkowe dodatki. Tego rodzaju stolarka świetnie nadaje się do nowoczesnych aranżacji.

Drzwi wejściowe PVC bestseller – to uniwersalne modele. Z powodzeniem można je dopasować do każdego stylu elewacji – niezależnie od tego, czy wykonano ją w klasycznym stylu czy futurystycznym. Kilkanaście różnorodnych projektów o rozmaitych kolorach, zdobieniach, szkleniach czy typach okuć umożliwią każdemu dobranie odpowiednich drzwi do własnego stylu.

Drzwi wejściowe PVC retro – to znakomita opcja dla osób, poszukujących urzekających produktów z duszą. Wykonano je z dbałością o detale i z myślą o minionej epoce. Klasyczne projekty z mosiężnymi i brązowymi elementami prezentują się niezwykle gustownie.

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych PVC to istotna decyzja, która wpływa na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę domu czy mieszkania. Przy wyborze drzwi warto zwrócić uwagę na, takie aspekty jak materiał, kształt, konstrukcja, kolor, wykończenie, szklane elementy, uchwyty i okucia, a także energooszczędność oraz klasę bezpieczeństwa.

Kluczem do sukcesu jest dokładne rozważenie wszystkich czynników i dopasowanie drzwi do indywidualnych potrzeb oraz stylu budynku. Niezależnie od tego, czy szukasz designerskich drzwi, czy prostych, minimalistycznych modeli, odpowiednio dobrana stolarka przyczyni się do poprawy jakości życia, zwiększenia wartości nieruchomości oraz podkreślenia własnego, niepowtarzalnego stylu.