Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Co wyróżnia drzwi pasywne?

Co wyróżnia drzwi pasywne?

Pojęcie domu pasywnego jest znane chyba każdemu, kto w ostatnim czasie interesował się kwestiami budowy lub rozważał zakup nieruchomości. To jasne tym bardziej, że tego rodzaju rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Czy podobną tendencję możemy zaobserwować, jeśli chodzi o drzwi pasywne? Kiedy i dlaczego warto wybrać właśnie taki model, a nie tradycyjne drzwi zewnętrzne? Co je wyróżnia? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

1. Drzwi pasywne – co to jest?

2. Kiedy montować drzwi zewnętrzne pasywne? Zalety drzwi pasywnych

3. Czy drzwi wejściowe pasywne sprawdzą się w tradycyjnym domu?

Ile kosztują zewnętrzne drzwi pasywne? Podobnie jak w przypadku modeli tradycyjnych, cena pasywnych drzwi zewnętrznych jest uzależniona od kilku czynników. Jeśli interesują cię pasywne drzwi zewnętrzne Martom, możesz skorzystać z praktycznego konfiguratora, który pomoże ci to ustalić. Dowiedz się więcej na https://drzwimartom.pl/blog/drzwi-pasywne-co-to-znaczy/.

Drzwi pasywne – co to jest?

Czym właściwie wyróżniają się drzwi pasywne zewnętrzne? Mówiąc najprościej, są to drzwi zaprojektowane z myślą o minimalizowaniu strat ciepła. Oznacza to, że mają one lepsze parametry izolacyjne, dostosowane do odpowiedniej przestrzeni termoizolacji budynku. Zgodnie z przepisami, w przypadku drzwi pasywnych współczynnik przenikania ciepła nie może przekroczyć 0,8 W/m2K.

Kiedy montować drzwi zewnętrzne pasywne? Zalety drzwi pasywnych

Jakie są najważniejsze zalety drzwi pasywnych?

  • Energooszczędność

Zastosowanie technologii pasywnej umożliwia dodatkowe oszczędności, wpływając na niższe zapotrzebowanie na ogrzewanie całego budynku.

  • Termoizolacja

W tradycyjnej technologii okna i drzwi są obszarami bardzo istotnymi z punktu widzenia ewentualnych strat ciepła. To w tych miejscach często tworzą się mostki termiczne wpływające na właściwości termoizolacyjne całego obiektu. Wdrożenie drzwi pasywnych pozwala oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, które w innym przypadku poszłyby na koszty ogrzewania.

  • Wytrzymałość

Drzwi pasywne gwarantują nie tylko oszczędność energii, ale także trwałość i wysoką jakość. Wykonane z najlepszych materiałów cechują się szczelnością i odpornością na wpływ warunków atmosferycznych.

Czy drzwi wejściowe pasywne sprawdzą się w tradycyjnym domu?

Choć nazwa drzwi pasywnych kojarzy się z technologią budownictwa pasywnego, wcale nie są one przypisane wyłącznie do tego typu domów. Warto zamontować je w każdym nowoczesnym budownictwie. Warto rozważyć je zwłaszcza w domach i mieszkaniach, które posiadają dużą liczbę okien i przeszkleń.