Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Obrusy – przegląd modnych modeli

obrus

Czy to obrus okrągły, czy prostokątny – bez względu na model jego zadaniem jest ochrona blatu stołu przed zaplamieniem oraz dopełnienie wystroju wnętrza. Producenci zaskakują mnogością dostępnych tekstyliów. Różnią się one od siebie nie tylko rozmiarami, ale także kolorem i techniką wykonania. Oto przegląd modnych modeli.

Koronkowe obrusy prostokątne

Obrusy prostokątne koronkowe to sposób na nadanie aranżacji lekkości. Świetnie spiszą się we wnętrzach utrzymanych w stylu prowansalskim, rustykalnym oraz wiktoriańskim. Chociaż niektórym mogą wydać się nieco staromodne, okazuje się, że od pewnego czasu zauważa się powrót do tego typu dodatków aranżacyjnych. To stylowa dekoracja, która powraca do łask.

Obrusy prostokątne koronkowe zaskakują mnogością wzorów, kolorów oraz rozmiarów. Decydując się na taki dodatek do naszego mieszkania, powinniśmy zadbać o to, aby stylistycznie pasował do wnętrza i je dopełniał. Tego typu akcesorium spisze się nie tylko na stołach w jadalni czy kuchni, ale także na stoliku kawowym w salonie lub szafce nocnej w sypialni.

Obrusy tego typu dostępne są w wersjach nie tylko prostokątnych, ale również okrągłych, owalnych, kwadratowych, eliptycznych i innych. Modne i eleganckie są modele białe. Jednak popularnie wykorzystywane są również obrusy w kolorze bladego różu, złamanej bieli, beżu, kawy z mlekiem oraz złota. Koronka świetnie współgra z naturalną barwą drewna, podkreślając charakter wystroju wnętrza.

obrus okrągły

Obrus okrągły z motywem florystycznym

Sposobem na wprowadzenie świeżego akcentu do wnętrza pomieszczenia jest wykorzystanie lekkich i ponadczasowych motywów. Ciekawym rozwiązaniem jest obrus okrągły w kwiaty. Florystyczne wzory potrafią w prosty sposób odmienić wystrój pomieszczenia, nadać mu przytulniejszego charakteru.

Decydując się na obrus okrągły w kwiaty, należy jednak uważać ze wzorem. Powinien on kolorystycznie wpisywać się w całą koncepcję wystroju wnętrza. Zbyt „pstrokaty” wzór może zaburzyć całą koncepcję i sprawić, że w pomieszczeniu zapanuje chaos.

Obrus okrągły to nie jedyny model, który może wykorzystywać kwiatowy motyw. Tego typu dodatki mogą być również kwadratowe, prostokątne, eliptyczne czy owalne.

Uzupełnieniem obrusu w kwiaty w kuchni są wszelkiego typu tekstylia utrzymane w tym charakterze, np. ściereczki, podkładki pod kubki czy zazdrostki z elementem florystycznym.