Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak wygląda projektowanie biura?

projektowanie biura

Wbrew pozorom droga do idealnego biura jest dość długa oraz kręta. Łatwo na niej zabłądzić, dlatego warto postawić na sprawdzoną ścieżkę, która sprawi, że będziemy zadowoleni z otrzymanych efektów. Aranżację biura możemy podzielić na pięć podstawowych kroków. Jakich? Jak dokładnie wygląda projektowanie biur?

Badanie terenu

Projektowanie każdego biura powinno rozpocząć się w miejscu, w którym ma się mieścić. Dla architekta bardzo duże znaczenie ma wysokość kondygnacji, ustawienie budynku względem stron świata, czy wielkość okien. To właśnie na tym etapie profesjonalista jest już w stanie dostrzec zalety oraz wady konkretnej przestrzeni. Wszystko to ma bezpośrednio wpływ na pracę specjalisty, który będzie chciał uwidocznić plusy danego miejsca oraz zatuszować minusy.

Oczekiwania ludzi

Architekt, zanim przystąpi do pracy oraz w czasie jej trwania musi stale rozmawiać z osobami, które będą korzystały z danego biura. To w tym momencie należy podjąć decyzje odnoszące się do podziału przestrzeni czy struktury. Nie możemy również nie wspomnieć o wizualnej identyfikacji firmy, gdyż powinna ona mieć swoje odzwierciedlenie w pracowni. W tym czasie ważą się także losy ram budżetowych, które są bardzo ważne.

Wytyczenie konkretnych kierunków

Teraz przychodzi czas na tworzenie planu danej przestrzeni. Na podstawie wszelkich danych, spostrzeżeń oraz pomiarów, specjalista jest w stanie odpowiednio rozrysować układ pomieszczeń, okien, drzwi czy mebli. Ten etap również przeprowadzany jest wraz z klientem, gdyż to od niego zależy bardzo wiele istotnych aspektów.

Plan działania

Kiedy mamy do czynienia z rozbudowanymi projektami, istnieje możliwość konieczności przeprowadzenia przebudowy czy innych podobnych prac. Wszystko musi być odpowiednio skoordynowane, opracowane oraz dopięte na ostatni guzik. Właśnie dlatego warto postawić na tylko i wyłącznie jedną firmą, aby to ona sprawowała pieczę nad naszym przyszłym biurem.

Realizacja oraz upragniony odbiór

W przypadku, gdy przygotowany projekt biura oraz harmonogram zostanie zatwierdzony, będzie można przejść do prac. Na początku będą to oczywiście sprawy budowlane, jednak z czasem przyjdzie czas na wyczekiwaną aranżację biura. Kiedy wszystkie etapy się zakończą, a inwestor zatwierdzi projekt, obie strony będą zadowolone z przebiegu całego procesu. 

Interbiuro – realizacja biur od A do Z.