Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Żyrandol do salonu – poznaj różne oblicza elegancji

żyrandol do salonu

Według wielu definicji, żyrandol to lampa wisząca, która charakteryzuje się tym, że posiada kilka źródeł światła. Dzięki temu jest w stanie bardzo dobrze oświetlić nawet spore pomieszczenie. Taki opis sugerowałby, że żyrandol do salonu wybierają w większości osoby, które cenią sobie praktyczne rozwiązania. Jednak nie da się ukryć, że większość tego typu lamp posiada niezwykle ciekawą estetykę i bogate zdobienia, które same w sobie zachęcają do kupna. Dlatego też wielu nabywców nie kieruje się funkcjonalnością tego rozwiązania oświetleniowego, a raczej własnym gustem oraz zamiłowaniem do eleganckich ozdób. Oczywiście nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, z myślą o tych właśnie nabywcach powstaje coraz więcej pięknych projektów żyrandoli, które zachwycają designem i różnorodnością. Warto przeglądać katalogi i orientować się w najnowszych trendach. Poniżej kilka wskazówek, odnośnie tego, co można znaleźć na rynku.

Żyrandol do salonu – elegancja w starym stylu

Żyrandole w klasycznej wersji, przypominającej ogromny świecznik, chyba nigdy tak naprawdę nie wyszły z mody i wciąż są produkowane z coraz to bardziej misternymi zdobieniami. Ten rodzaj dekoracyjnego oświetlenia od wielu lat znajduje swoich wielbicieli wśród fanów stylu retro oraz aranżacji nawiązujących do królewskich komnat. Tego typu żyrandol świetnie sprawdzi się więc do salonu w stylu klasycznym i dopasuje do takich elementów dekoracyjnych jak lustra w ramach pomalowanych na stary mosiądz czy fotele na lwich łapkach. Można dopasować ten model do pomieszczenia dowolnej wielkości i stosownie do tego wybrać liczbę żarówek, jednak taka majestatyczna lampa najlepiej będzie się prezentować w nieco bardziej przestrzennym salonie.

Żyrandol do salonu – nowoczesny szyk

Współcześni projektanci udowadniają dziś niezwykle często, że prostota może prezentować się równie imponująco, jak dekoracje i bogate zdobienia. Chociaż wydawać by się mogło, że minimalistyczny żyrandol to oksymoron, jednak da się znaleźć wiszące lampy z wieloma źródłami światła, które wyglądają prosto, nowocześnie i jednocześnie bardzo stylowo. To rozwiązanie wnętrzarskie przeznaczone jest dla tych, którzy chcą podkreślić funkcjonalność pomieszczenia i jednocześnie nie są fanami staromodnej estetyki. Taki żyrandol do salonu, będzie doskonale oświetlał każdy zakamarek, a jednocześnie nie będzie sprawiał wrażenia, że kradnie bezcenną przestrzeń. Przeglądając oferty produktowe wielu producentów, można dojść do wniosku, że proste rozwiązania potrafią tworzyć efektowne aranżacje wnętrz.

Żyrandol do salonu – industrialny klimat

Dla tych, którzy lubią niebanalne stylizacje, powstają ciekawe i kreatywne kolekcje żyrandoli inspirowane stylem industrialnym. Charakterystyczne dla tego trendu w aranżacji wnętrz są nawiązania do lat 50 w Stanach Zjednoczonych, kiedy to wiele fabryk i magazynów zostało przekształcone na budynki mieszkalne. Wystające ze ścian rury oraz druty stanowią dekorację, a nie defekt w tego typu stylizacjach. Klasyczny ozdobny żyrandol nie pasuje do salonu industrialnego, jednak nie będzie problemu ze znalezieniem lampy wiszącej, która dobrze zgra się z surowym loftowym wnętrzem. Niektóre obejrzeć można tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/853-zyrandole-do-salonu-jadalni. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na te propozycje, które mają widoczne okrągłe żarówki lub odrutowanie. Efektowne i ciekawe są także industrialne żyrandole w kształcie plastra miodu, które nawet w neutralnej lub nowoczesnej stylizacji, będą się dobrze prezentować.