Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Brama garażowa pojedyncza czy podwójna? Jaką bramę wybrać?

brama garażowa

Brama do garażu czy domostwa powinna być wygodna i dopasowana. Warto zwrócić uwagę na to, z czego zrobiona będzie brama, oraz czy będzie ona funkcjonalna. O tym, jaką bramę do garażu powinieneś wybrać, przeczytasz poniżej.

Po co nam brama garażowa?

Bramy do garażu są bardzo ważne i mogą występować w różnych formach. Wyróżniamy bramy garażowe, które zamykane są automatycznie, na pilota, oraz takie, które będziemy musieli otwierać i zamykać samodzielnie. Najbardziej ekonomiczne są bramy garażowe, które zamyka się ręcznie. Różnego typu bramy i ogrodzenia znajdziesz na https://sprzedajemy.pl, dostępne są tam modele o różnych kształtach, rozmiarach, materiałach. Bramy garażowe są bardzo ważne, ponieważ chronią one cały inwentarz wewnątrz pomieszczenia przed chłodem i ingerencją z zewnątrz. Innymi słowy, dobra brama garażowa jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo naszego samochodu, dlatego ważne jest po pierwsze, aby była trwała (może być na przykład antywłamaniowa) a po drugie, aby nie wpuszczała do środka wilgoci czy zimnego powietrza.

Zalety i wady podwójnej bramy garażowej

Brama garażowa może być podwójna i pojedyncza. Podwójna brama garażowa jest przede wszystkim wygodna i sprawia, że mamy mniej trudności z jej otwarciem. Z drugiej strony, brama taka jest cięższa niż podwójna, więc otwarcie jej zabiera więcej czasu. Popularne są na przykład bramy garażowe z napędem. W takim przypadku możemy bramę otworzyć za pomocą pilota. Jeśli jednak napęd zepsuje się, możemy śmiało otwierać taką bramę ręcznie.

Minusem bramy podwójnej może być to, że otwiera się ona nieco szerzej niż brama pojedyncza, co sprawia, że pomieszczenie może się mocniej wyziębiać. Tym bardziej warto wziąć pod uwagę szczelność takiej bramy. Aby przepuszczała ona jak najmniej zimnego powietrza, powinna być wykonana z drewna lub drewna i elementów metalowych. Najczęściej jednak bramy garażowe wykonane są z aluminium lub stali. Istnieją specjalne drzwi, które są szczelne i antywłamaniowe jednocześnie, warto zastosować te parametry także w stosunku do drzwi garażowych.

Co daje pojedyncza brama garażowa?

Pojedyncza brama garażowa również może być sterowana automatycznie, jak również otwierana ręcznie. Plusem bramy garażowej pojedynczej jest na pewno jej niższa cena i nieco szybszy czas otwierania. Na minus natomiast można wskazać mniejszą wygodę przy otwieraniu takiej bramy (samochód musi stanąć w odpowiedniej odległości, aby brama nie zadrasnęła pojazdu). Drzwi takie mogą być wykonane ze stali albo aluminium, a także z innych materiałów, pod warunkiem, że będą trwałe i niepodlegające korozji.

Brama garażowa to ważna inwestycja, ponieważ to dzięki niej nasz samochód jest bezpieczny. Nie każdy ma możliwość parkowania swojego pojazdu na terenie posiadłości, często garaże są wynajmowane nawet w odległości kilku minut na nogach od domu. Dlatego też ponownie: niezwykle ważne jest, aby brama garażowa była odporna na włamania i chroniła nasz pojazd najlepiej, jak jest to możliwe.