Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Cegła dekoracyjna na ścianę – dlaczego warto ją zamontować?

cegła

Kiedyś cegły wykorzystywano przede wszystkim do stawiania ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Dziś zyskały one nową funkcję – mogą stać się dekoracyjnym elementem wykończenia pomieszczeń. Sprawdź, dlaczego warto użyć cegły dekoracyjnej na ścianach.

Ponadczasowa elegancja

Cegła dekoracyjna to uniwersalny materiał wyróżniający się ponadczasowością i elegancją. To sprawia, że surowiec ten świetnie sprawdza się w rozmaitych aranżacjach. Klasyczna czerwona cegła dekoracyjna, taka, jaką znajdziesz w sklepie https://www.carrea.pl/produkty/malaga-cinnamon-20-5×7-1-cegla-dekoracyjna-17338, to szczególnie polecany wybór do wnętrz klasycznych i rustykalnych. Biała cegła idealnie pasuje do pomieszczeń wykończonych w stylu prowansalskim. Surowa, szara cegła sprawdza się natomiast w nowoczesnych wnętrzach loftowych i industrialnych. Może być też z powodzeniem stosowana w aranżacjach romantycznych i skandynawskich.

Trwałość i wytrzymałość

Niewątpliwą zaletą tego materiału jest również jego trwałość. Z tej przyczyny cegła dekoracyjna może być montowana w różnych miejscach: nie tylko salonie, gabinecie czy sypialni, ale również przedpokoju, kuchni, a nawet w łazience. Co ciekawe, ozdobne cegły znajdą zastosowanie także jako efektowne wykończenie elewacji. Wysokiej jakości produkty są odporne na mróz, wilgoć i ogień. Jeśli zależy Ci na jak najlepszej trwałości, wybierz płytki o większej grubości, które są przeznaczone do miejsc narażonych na występowanie negatywnych czynników zewnętrznych.

Dobra izolacja akustyczna i termiczna

Cegła dekoracyjna to rozwiązanie, które jest nie tylko efektowne, ale również wysoce praktyczne. Materiał ten stanowi bowiem dobry izolator akustyczny i termiczny. Surowiec kumuluje ciepło, a następnie długo je oddaje, co pozwala utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu na dłużej. Ponadto cegła świetnie odbija dźwięki. To wszystko sprawia, że pomieszczenia wykończone tym materiałem lepiej trzymają temperaturę i są też lepiej wyciszone.

Cegła – łatwa w utrzymaniu czystości

Kolejną zaletą tego materiału jest łatwość utrzymania go w czystości. W dobrze zaimpregnowaną cegłę nie wnika kurz i brud, co sprawia, że aby ją wyczyścić, nie trzeba przeprowadzać skomplikowanych i długotrwałych zabiegów myjących. Wystarczy bowiem, w razie potrzeby, wyczyścić ścianę miękką szmatką albo miotełką do kurzu, aby odświeżyć jej wygląd. Warto też podkreślić, że naturalna, wykonana z gliny cegła wytwarza korzystny i przyjazny dla człowieka mikroklimat.