Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Co trzeba wiedzieć o obuwiu roboczym i ochronnym?

obuwie ochronne

Praca na budowie lub w zakładach przemysłowych stwarza  ryzyko wypadku. W związku z tym od osób zatrudnionych wymaga się noszenia odzieży ochronnej i roboczej, między innymi odpowiedniego obuwia.

  1. Jaka jest różnica pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą?
  2. Ulepszenia obuwia roboczego i ochronnego
  3. Design w obuwiu roboczym i ochronnym

Jaka jest różnica pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą?

Odzież robocza ma przede wszystkim chronić przed zabrudzeniami, natomiast odzież ochronna ma nas ochronić przed urazami oraz substancjami szkodliwymi. Przy odzieży roboczej nie są wymagane certyfikaty, odzież ochronna musi posiadać certyfikat odpowiedni do zagrożenia, przed którym ma chronić. Podobnie jest z obuwiem roboczym i ochronnym. Obuwie robocze stosuje się w miejscu wykonywania pracy, najczęściej dlatego, by ochronić  przed zniszczeniem obuwie prywatne. Tym niemniej obuwie robocze jest specjalnie skonstruowane, aby było wygodne, dbając o komfort pracy. Obuwie ochronne przeznaczone jest do ochrony stóp oraz nóg, przed czynnikami zewnętrznymi, narażającymi nas na niebezpieczeństwo, utratę zdrowia i życia. Zainteresowani na pewno chętnie skorzystają z oferty sklepu Magros BHP https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-robocze/ zajmującego się kompleksowym wyposażeniem przedsiębiorstw oraz osób indywidualnych, w odzież ochronną, roboczą i w artykuły BHP.

Ulepszenia obuwia roboczego i ochronnego

Obuwie robocze koniecznie musi być dobrze wzmocnione. Stopa chroniona jest od strony podeszwy przez konstrukcję przeciw przebiciową, a podnoski wzmacniają przednią część buta. Podnoski chronią stopy przed upadkiem na nie ciężkich i ostrych przedmiotów. Kostka w butach ochronnych jest usztywniona, a sznurowadła są na dłuższym odcinku, dzięki czemu jest dużo lepsze dopasowanie buta do stopy. Buty robocze muszą być tak skonstruowane, aby zagwarantować odpowiednią temperaturę. Nie należy wybierać więc butów wyłącznie z tworzyw sztucznych. Aktualnie poszukujemy zimowe buty robocze w związku z porą jaką akurat mamy. Praca na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych wymaga zakupu cieplejszego obuwia. Zimowe buty robocze są odpowiednio docieplone, wodoszczelne oraz wentylowane.

Design w obuwiu roboczym i ochronnym

Wydawać by się mogło, że wygląd obuwia nie jest ważny. Otóż nic bardziej mylnego, jako że coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na walory użytkowe i estetykę wykonania, ale również na dostępność wzorów. I tutaj producenci potrafią nas mile zaskoczyć.

Obuwie robocze to bardzo ważny element stroju w pracy. Wybierając obuwie starajmy się zwracać uwagę na szczegóły wykonania, materiał, wygląd i zastosowanie również w trudnych warunkach pracy.