Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Drewniany domek narzędziowy – pomysł na porządek na działce

Drewniany domek narzędziowy

Domki narzędziowe świetnie sprawdzają się zarówno na działkach, jak i w przydomowej przestrzeni. Często brakuje nam miejsca, gdzie moglibyśmy swobodnie przechowywać wszystkie niezbędne narzędzia, akcesoria, sprzęt do pielęgnacji terenu. Drewniany domek narzędziowy idealnie się do tego nadaje. 

Drewniane domki na narzędzia — zorganizuj przestrzeń na działce

Domek narzędziowy świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcesz zaprowadzić porządek. Domki działkowe czy domki letniskowe często nie mają tyle miejsca, aby w środku mógł się zmieścić cały wykorzystywany na działce sprzęt, wszystkie akcesoria oraz inne niezbędne ci przedmioty, których po prostu nie masz ochoty za każdym razem osobno przywozić na działkę. Ogrodowe domki czy altany mają podobne ograniczenia. Z kolei domek narzędziowy sprawdzi się w tej sytuacji idealnie. Tego typu domki ogrodowe przeznaczone są przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów i urządzeń. Możesz w nich składować również meble ogrodowe, akcesoria do pielęgnacji roślin, doniczki, ziemię oraz szereg innych elementów. Zobacz: https://nowoczesne-domki.pl/domki-narzedziowe/

Po co stawiać domki narzędziowe?

Domek narzędziowy to przede wszystkim szansa na utrzymanie znacznie większego porządku zarówno na działce, jak i w przestrzeni przydomowej. Nie zawsze dysponujemy w domu odpowiednio dużym garażem, aby zmieścić w nim wszystkie niezbędne sprzęty, a domki ogrodowe z narzędziami ten problem po prostu błyskawicznie rozwiązują. Domek narzędziowy przeznaczony do przechowywania urządzeń i akcesoriów do pielęgnacji ogrodu pozwoli ci przywrócić porządek na działce lub w ogrodzie, sprawi, że wszystkie narzędzia znajdą wreszcie swoje miejsce, nie będą niszczeć np. wystawione na działanie wilgoci. 

Domek narzędziowy drewniany — kluczowe cechy

Domek narzędziowy dostępny jest obecnie w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Dopasowanie go do pozostałych elementów w przestrzeni (np. elewacji domu lub koloru domku letniskowego) nie stanowi żadnego problemu. Domek powinien być przede wszystkim wykonany maksymalnie solidnie. Potrzebna jest tutaj stabilna konstrukcja, odpowiednia jakość materiałów wykończeniowych, która sprawi, że domek będzie chronił narzędzia przed wilgocią, ale jednocześnie zapewni w przestrzeni właściwą wentylację. 

Bardzo dużym plusem nowoczesnych konstrukcji jest możliwość ich stosunkowo łatwego dopasowania do swoich potrzeb. Podstawą jest jednak zawsze konstrukcja, która sprawia, że przetrwa lata w idealnym stanie. Warto więc zawsze sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się konkretny producent. Domek można ustawić na różnych podłożu, zamówić model o nieco innej długości czy szerokości niż wyjściowy projekt. Możesz dodać orynnowanie, bez problemu zamówisz wersję z dodatkowym oknem czy podłogą sosnową. To, jak zorganizujesz przestrzeń w środku, zależy już tylko od ciebie. 

Drewniany domek narzędziowy z drewutnią możesz także po czasie równie łatwo poddać liftingowi. Wystarczy, że pomalujesz go na nowy kolor.

Ile kosztują drewniane domki narzędziowe?

Domek ogrodowy na działce rekreacyjnej sprawdza się świetnie. Wiele osób nie bierze pod uwagę takiej inwestycji, ponieważ zakłada, że jest to dość duży wydatek. Oczywiście cena domku narzędziowego jest w dużej mierze uzależniona od jego powierzchni, natomiast na działkę rekreacyjną najczęściej z powodzeniem wystarcza domek o powierzchni około 12 metrów kwadratowych. Jego wyjściowy koszt to około 7000 zł. Oczywiście wiele zależy od tego, na jakim podłożu chcesz go osadzić, czy planujesz orynnowanie, drugie okno i okiennicę. Jest to jednak w dużej mierze jednorazowa inwestycja, która posłużyć ci może wiele lat.