Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jaką umywalkę wybrać? Sprawdź podpowiedzi!

umywalka

Wybór odpowiedniej umywalki jest niezwykle ważny, zarówno dla zachowania estetyki łazienki, jak i komfortowego użytkowania. Obecnie na rynku nie brak różnych możliwości. Dowiedz się, którą umywalkę wybrać, aby najlepiej prezentowała się w Twojej łazience.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze umywalki?

Choć zazwyczaj najwięcej uwagi przy wyposażaniu łazienki poświęca się wannie lub kabinie prysznicowej, to warto wiedzieć, że każdy element jest ważny. Przy wyborze umywalki znaczenie mają:

  • metraż łazienki

Łatwiej dobrać wyposażenie do dużych pomieszczeń, jeśli Twoja łazienka jest niewielka, to wybierz mniejszą misę lub umywalkę nablatową. Ciekawym rozwiązaniem będą wiszące szafki umywalkowe, gdyż umożliwiają dodatkowe wykorzystanie podłogi.

  • materiał wykonania

Przy wyposażeniu łazienki najlepiej wybierać produkty wykonane z materiałów o najwyższej jakości. Powinny one posłużyć przez długie lata i zachować estetyczny wygląd. W dobrych sklepach znajdziesz umywalki wykonane z ceramiki, które są pokryte powłoką ułatwiającą czyszczenie. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest prostsze.

  • design

To ważne, aby umywalka podkreślała wygląd całej łazienki. Dlatego warto dobrać estetykę produktu do stylu pomieszczenia. Dzięki temu uzyskasz spójny i atrakcyjny wygląd wnętrza.

  • rodzaj mocowania baterii

Niektóre umywalki mają odpowiednią konstrukcję do montażu baterii umywalkowych, inne natomiast nie mają otworów na nie, co narzuca wybór innych rozwiązań. Zaplanuj wybór tych elementów już na etapie zakupów, tak by wybrać najlepiej pasujące do siebie umywalkę i baterię.

To tylko kilka czynników, o których trzeba pamiętać przy wyborze idealnej umywalki do łazienki.

Jaką baterię umywalkową wybrać?

Baterie umywalkowe mają duży wpływ na to, jak będzie prezentować się łazienka i sama umywalka. Należy dopasować ten element tak, aby korzystanie z niego było praktyczne, a armatura prezentowała się atrakcyjnie. W zależności od rodzaju umywalki i własnych preferencji możliwy jest wybór baterii umywalkowej stojącej lub montowanej na ścianie.