Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jakie oświetlenie na parking

parking

Miejsca parkingowe to również przestrzeń, którą należy oświetlić, by zapewnić prawidłowe jej funkcjonowanie. W tym miejscu jeżdżą i parkują samochody różnego typu. Warto więc pomyśleć o dobrym i sprawdzonym rozwiązaniu. Dlatego przede wszystkim powinno się wdrożyć wydajne oraz mocne oświetlenia. Prawidłowe oświetlone miejsce parkingowe zapewni bezpieczeństwo osób parkujących auta. Zauważmy, że miejsca te są oświetlane prawie cały czas dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby pomyślenie o technologii, która będzie także energooszczędna. W związku z tym coraz częściej na parkingach używa się świateł LED.

Lampy LED na parkingach

Warto zapamiętać, że bezpieczeństwo na parkingach jest kluczowym aspektem podczas kierowania pojazdami. Ale także piesi poruszają się po tym obszarze, dlatego przestrzeganie wszelkich przepisów i norm jest niezbędne. Idealne światło gwarantują przemysłowe oprawy LED, instalowane na parkingach przemysłowych, a także osiedlowych. To oświetlenie świetnie więc nadaje się na miejsca parkingowe, ponieważ wytwarza wystarczającą ilość strumienia światła oraz nie generuję przy tym dużego poboru mocy. To powoduję, że lampy są wystarczające do używania ich na oświetlenie parkingów. Można w ten sposób prawidłowo rozjaśnić dane miejsce, a także obniżyć koszty eksploatacji. Nowoczesnym sposobem na zaoszczędzenie energii z generowanego światła w oświetleniach LED jest zastosowanie w nich czujników ruchu.

Podsumowanie

Zaletą technologi LED jest bardzo duża energooszczędność. W szczególności gdy miejsca parkingowe są bardzo duże ma to znaczący wpływ na koszty związane z energią. W tego rodzaju miejscach generuje się duża ilość energii, więc oszczędność Lamp LED jest niezastąpiona w tych warunkach i pozwala zaoszczędzić około 65% energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Dobra jakość wytwarzanego światła prawidłowo i skutecznie oświetli cały parking, co będzie wpływało korzystnie na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. W ten sposób uniknie się wszelkich kolizji aut oraz potrąceń osób. Warto zaznaczyć, że oświetlenie elektroluminescencyjne posiada wysoką wytrzymałość jest trwałe i odporne na uszkodzenia, a także niekorzystne warunki w tym atmosferyczne. Sama obudowa lampy może wytrzymać długi czas użytkowania. Lampy LED nie zawierają rtęci, więc są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Warto więc zastosować tego rodzaju rozwiązanie. Będzie w zupełności idealne na obszary parkingowe o różnej wielkości, a także na oświetlenie do hoteliw postaci świateł LED punktowych oraz sufitowych i zwykłych lampek z żarówkami LED. W hotelach warto wybrać światła o ciepłych kolorach, które gwarantują domową atmosferę.