Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Lokal z klimatem

Meble restauracyjne Radomsko

W każdej restauracji, klubie czy też barze musi się znaleźć bar. Pełni on szereg funkcji i z pewnością jest wizytówką lokalu. Jest również miejscem, w którym klienci się gromadzą, składają zamówienia, a także przestrzenią pracy barmana. Z tego powodu oczywiście niezwykle ważna jest nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. I dlatego warto zadbać o odpowiedni projekt, doskonałej jakości meble i niezbędne wyposażenie oraz oświetlenie.

  1. Jak zaprojektować bar?
  2. Przestrzeń baru
  3. Materiały i dodatki

Jak zaprojektować bar?

[obraz_1] Warto przy planowaniu inwestycji wykorzystać wsparcie architektów. Szeroka gama brył 3D daje również możliwość wizualizowania projektu, a tym samym sprawdzenia, czy faktycznie takich rozwiązań oczekujemy. Bardzo istotnym aspektem jest oczywiście wielkość baru. I choć specjaliści powtarzają, że im dłuższy blat, tym lepiej, ale sam parametr zostanie oczywiście dopasowany do wymiarów pomieszczenia oraz potrzeb. Trzeba się zastanowić, ilu klientów będzie przy nim siedzieć i jaką liczbę jest w stanie obsłużyć barman. Tu nie powinno być ani zbyt ciasno, ani zbyt pusto. Sam pracownik oczywiście potrzebuje także przestrzeni roboczej. Standardowo takie miejsce, w którym barman przygotowuje napoje znajduje się na wysokości około 90 centymetrów. Lada, przy której stoją czy siedzą klienci, powinna mieć około 115 wysokości. Te parametry wynikają z pewnej ergonomii pracy, ale są dość elastyczne i warto je dostosować do swoich oczekiwań. To szczególnie ważne, gdy zlecamy projektowanie baru od podstaw. Dzięki dostarczonym plikom 3D tj. 3ds, obj, dwg, 3d max krzeseł Radomsko, architekt może wykonać wizualizacje, które będą czytelne dla klienta i oczywiście wykonawcy.

Przestrzeń baru

Szerokość blatu roboczego standardowo wynosić powinna około 60 centymetrów. Samym klientom wystarczy zdecydowanie mniej przestrzeni. Warto również pamiętać, że bar to nie tylko blat, ale także różnego rodzaju elementy wyposażenia. Te muszą być dopasowywane do warunków, jakie panują w lokalu. Z zasady przecież wszystkie ważne rzeczy chcemy mieć pod ręką.  Niezbędna będzie więc chłodziarka, lodówka, zamrażarka oraz kostkarka do lodu. Meble barowe muszą mieć również zamontowany zlew. Warto w taki sposób zaplanować umieszczenie wszystkich elementów i urządzeń, by były blisko, wygodnie się z nich się korzysta, a z drugiej strony nie zagra cały cennej przestrzeni. To kolejny argument, by korzystać z pomocy projektantów.

Wizualizacja restauracji Hilton Meble Radomsko

Materiały i dodatki

Warto pamiętać, że choć na rynku znaleźć można różne materiały wykończeniowe, to nie każdy będzie sprawdzać się w barze. Przede wszystkim lada i blat muszą być odporne na uszkodzenia. Poza tym warto pomyśleć o funkcjonalności. Wszystkie powierzchnie muszą być łatwe do utrzymania w czystości oraz wodoodporne. Na blacie z pewnością pojawią się różnego rodzaju zabrudzenia i plamy od płynów, więc nie decyduj się na materiały, które będą wymagać impregnacji, bo po prostu nie sprawdzą się przy intensywnej eksploatacji. Popularnym rozwiązaniem jest włókno szklane i laminat z żywicy poliestrowej. Nawet po latach będą się nieskazitelnie się prezentować.

Poza tym oczywiście liczy się pomysł, kreatywne formy, modne kolory oraz wykończenia. Bar świetnie będzie się prezentować, gdy dobierze się do niego odpowiednie krzesła. Radomsko na swoim terenie ma firmę, która zajmuje się produkcją doskonałej jakości mebli, a także wykonuje projekty idealnie wpisujące się w potrzeby klientów. Wówczas bar będzie zachęcał do tego, by spędzać przy nim czas, będzie wygodnym miejscem pracy oraz będzie sercem całego lokalu, w którym będzie królować dobra zabawa.