Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Kotły, pompy ciepła i zbiorniki c.w.u. – systemy grzewcze od Buderus Szczecin

Kotły, pompy ciepła i zbiorniki c.w.u.

Planujesz montaż konwencjonalnych lub kondensacyjnych kotłów grzewczych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, pojemnościowych podgrzewaczy c.w.u., grzejników itd.?Doskonale się składa, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto przejrzeć ofertę firmy Buderus.

Powietrzne i gruntowe pompy ciepła Buderus

Po co montuje się powietrzne pompy ciepła Buderus? Dlaczego w ostatnim czasie cieszą się one tak dużą popularnością? Otóż, ich zadaniem jest wykorzystanie powietrza z zewnątrz do ogrzania bądź ochłodzenia budynku, czyli konwencjonalnymi źródłami ciepła i za niższe pieniądze. Zaletą takiej metody kontrolowania temperatury w pomieszczeniu jest to, że działa niezależnie od pogody. Na zewnątrz może być deszcz, śnieg, a nawet mróz do -25 stopni Celsjusza, a pompa powietrza i tak dostarczy ci ciepło. Analogicznie, gdy na dworze zrobi się bardzo gorąco, ty będziesz mógł cieszyć się przyjemnym chłodem. Co więcej, oprócz tego, że pompa firmy Buderus przejmuje ciepło z powietrza i dostarcza tobie oraz twojej rodzinie możliwość ogrzania waszego domu, jest także wykorzystywana do produkcji ciepłej wody użytkowej.
Metoda ta posiada wiele zalet. Jedną z nich jest brak potrzeby wykonywania dolnego źródła, np. w postaci kolektora gruntowego lub sond pionowych. W ten sposób można więc ogrzać lub ochłodzić swój dom oraz zagrzać wodę użytkową, ale jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób nieposiadających sporej działki, czyli miejsca na wykonanie wymiennika gruntowego.
Oczywiście gruntowe pompy ciepła Buderus także są warte rozważenia. Ich zaletą jest to, że obniżają zużycie energii nawet o 80%! Oszczędność w tym przypadku polega na zastąpieniu tradycyjnego ogrzewania budynku oraz wody pitnej konwencjonalnymi źródłami ciepła. Oprócz tego, pompa ciepła Buderus jest bardzo ekologiczna, przyjazna dla środowiska oraz pomocna w redukcji emisji CO2. W przypadku gruntowych pomp ciepła Buderus ciepło geotermalne stanowi energia słoneczna nagromadzona w powierzchniowych zbiornikach wodnych, wodach gruntowych oraz w gruncie.
Aby dokonać odpowiedniego wyboru źródła energii należy rozważyć takie przesłanki jak: rodzaj gruntu, zapotrzebowanie na energię oraz rodzaj systemu centralnego ogrzewania.

Kotły gazowe i olejowe od firmy Buderus

Kotły kondensacyjne Buderus uznaje się za najkorzystniejsze zarówno pod względem wydajności, jak i ceny. Posiadają elegancki wygląd oraz wysokie parametry techniczne, a także charakteryzują się bardzo cichą pracą. Kotły gazowe i olejowe od firmy Buderus to technologie zorientowane na przyszłość, o długiej i niezawodnej żywotności, które zapewniają bezpieczną eksploatację oraz pełen komfort.

Kotły gazowe Logamax i Logamax plus

Kotły firmy Buderus, m.in. Logamax i Logamax plus, posiadają bardzo wiele zalet. Wśród nich należy wymienić np. nowoczesne, innowacyjne rozwiązania techniczne, wysoką sprawność oraz efektywność energetyczną, wygodny i bardzo łatwy w obsłudze panel sterowania, wysoki komfort użytkowania, szerokie możliwości zastosowania, a także nowoczesny i niezwykle stylowy wygląd. Kotły gazowe firmy Buderus można postawić lub zawiesić nawet na niewielkiej powierzchni, ponieważ nie są zbyt duże i świetnie się komponują z pozostałymi meblami. Oprócz tego, że są eleganckie, są również bardzo skuteczne. Ich właściciel może cieszyć się ciepłą wodą i wysoką lub niską temperaturą, w zależności od potrzeby. Oprócz tego, kotły Buderus integrują z istniejącymi w budynku technologiami, a także są gotowe na przyszłe modernizacje i innowacje. Kotły Buderus są zatem racjonalnym i wartym rozważenia wyborem.

Inteligentne instalacje

Buderus to wiodący na świecie producent niezwykle efektywnych oraz skutecznych rozwiązań w dziedzinie grzewczej. Cechami wyróżniającymi to przedsiębiorstwo na tle innych są: różnorodność produktów, wszechstronna oferta oraz ogromne doświadczenie zawodowe pracowników. Celem firmy Buderus jest opracowywanie coraz to nowszych i skuteczniejszych standardów w branży. Jeśli zatem interesują cię najnowocześniejsze rozwiązania w technice grzewczej, chcesz połączyć kilka produktów w jedno kompleksowe rozwiązanie systemowe, jak również poszukujesz sprawdzonych, wydajnych i wytrzymałych rozwiązań, koniecznie sprawdź ofertę firmy Buderus.