Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Nowoczesne klimatyzatory do domu

klimatyzacja

Coraz częściej w domach i mieszkaniach montowana jest klimatyzacja. Jednak przed jej montażem należy zastanowić się jaki rodzaj ochładzania będzie najbardziej odpowiedni. Istnieje kilka rodzajów klimatyzatorów. Poza funkcją chłodzenia ich działanie obejmować może również czyszczenie powietrza, nawilżanie, osuszanie oraz grzanie.

Najpopularniejsze klimatyzatory stacjonarne

Nowoczesne klimatyzatory samsung wyróżniają się dużym zainteresowaniem klientów. Dostępne są w wersjach kanałowych, ściennych oraz kasetonowych. Urządzenie można montować na ścianie, stacjonarnie, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Urządzenie może składać się z jednej od dwóch części. Popularne są klimatyzatory składające się z wielu jednostek, jakie połączone są w jeden układ. Jest to tak zwana klimatyzacja multisplit. Powietrze odbiera ciepło ze skraplacza, a następnie jest ono usuwane przez rurę. Rura ta musi być umieszczona w otworze ściennym. Jest to jednak mało wygodne rozwiązanie. Dlatego lepiej sprawdzają się klimatyzatory typu split. Posiadają skraplacz oraz parownik umieszczone w dwóch niezależnych obudowach. Łączą je natomiast przewody transportujące freon. Dzięki zastosowaniu przewodów otwór ścienny jest znacznie mniejszy. Wybierając klimatyzatory stacjonarne należy brać pod uwagę koszty montażu, a także wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie będzie umieszczone. Optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie urządzeń w każdym pomieszczeniu. Można jednak umieścić klimatyzator tylko w jednym pokoju. Lokalizacja powinna być jednak właściwie dobrana, aby maksymalnie wykorzystać możliwości klimatyzatora.

Klimatyzator do mieszkania – dodatkowe możliwości

Wybierając klimatyzatory mitsubishi można liczyć na wygodę oraz komfort nawet podczas intensywnych upałów. Jednak podejmując decyzję na temat wyboru właściwego dla siebie klimatyzatora należy brać pod uwagę jego dodatkowe możliwości. Dobre klimatyzatory posiadają między innymi termostat, który umożliwia utrzymanie wcześniej zaprogramowanej, stałej temperatury w pomieszczeniu. Przydatna jest także funkcja ogrzewania powietrza, idealna podczas zimy. Klimatyzatory mogą także oczyszczać powietrze, filtrować, usuwając z niego roztocza oraz bakterie i zanieczyszczenia. Natomiast dzięki funkcji osuszania można usuwać z pomieszczenia wilgotne powietrze, minimalizując w ten sposób ryzyko wystąpienia grzybów lub pleśni w mieszkaniu. Klimatyzatory posiadające grzyb pilot, umożliwiają zdalne sterowanie urządzeniem nawet z pewnej odległości. Idealnym rozwiązaniem jest także ruch oscylacyjny, gdyż wówczas nawiew powietrza realizowany jest w różnych kierunkach naprzemiennie.