Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Podnośnik osobowy z napędem elektrycznym – przy jakich pracach sprawdzi się najlepiej?

Podnośnik osobowy z napędem elektrycznym

Podnośniki znacznie usprawniają prace na wysokości. Modele elektryczne dobrze sprawdzają się w przypadku zadań wykonywanych w zamkniętych przestrzeniach, w których nie da się zastosować pojazdów spalinowych. Do jakich prac najczęściej wykorzystuje się takie urządzenia?

Wysięgnik koszowy do pielęgnacji zieleni

Wysięgnik koszowy znacznie ułatwia prace w terenie, w przypadku których nie ma możliwości rozstawienia rusztowania czy drabiny. Z poziomu kosza pracownicy mogą podciąć gałęzie, usunąć skupiska jemioły czy wykonać inne prace pielęgnacyjne. Wysięgniki są ogromną pomocą w przestrzeniach miejskich, w których konieczne jest zastosowanie kompaktowych, zwrotnych pojazdów.

Wysięgnik koszowy do prac remontowo-budowlanych

Podnośnik osobowy z napędem elektrycznym sprawdza się doskonale także podczas prac remontowo-budowlanych wykonywanych w zamkniętych przestrzeniach. Takie pojazdy są wykorzystywane przede wszystkim do budowy hal przemysłowych i innych, wysokich obiektów. Modele elektryczne zwykle mają znacznie bardziej kompaktowe wymiary, dzięki czemu mogą bez problemu przejechać przez bramy garażowe.

Podnośnik osobowy do montażu instalacji

Podnośnik osobowy z napędem elektrycznym, np. taki jak z oferty Gizo.pl, usprawnia montaż instalacji. Taki pojazd może poruszać się wzdłuż ścian, dzięki czemu możliwe jest rozprowadzenie kabli mierzących nawet kilkaset metrów.

Podnośniki elektryczne, w przeciwieństwie do większości drabin i rusztowań, mogą przemieszczać się bez konieczności demontażu konstrukcji. Zapewniają również znacznie większe bezpieczeństwo, dlatego są polecane w przypadku prac na dużych wysokościach – mówi specjalista z firmy Gizo oferującej podnośniki z napędem elektrycznym.

Samojezdny podnośnik osobowy z napędem elektrycznym – gizo.pl

Podnośniki można wykorzystać też do montażu dekoracji okolicznościowych. Są stosowane w branży eventowej i filmowej, ponieważ pozwalają na przygotowanie planu zdjęciowego czy hali, w której odbywają się wydarzenia.

Podnośniki koszowe samojezdne podczas rozbiórek

Podnośniki koszowe samojezdne pozwalają na znacznie szybsze przeprowadzanie rozbiórek budynków mierzących do kilkudziesięciu metrów wysokości. Dzięki nim pracownicy mogą opierać się na stabilnej platformie, bez konieczności wchodzenia na demontowany obiekt.

Podnośniki teleskopowe do prac magazynowych

Podnośniki teleskopowe z napędem elektrycznym są wykorzystywane również do prac magazynowych. Takie pojazdy pozwalają na łatwiejsze sięganie do wysokich półek z towarem. Są zasilane energią elektryczną, dzięki czemu nie generują szkodliwych spalin, niebezpiecznych zarówno dla operatora, jak i innych pracowników obecnych w magazynie. Mogą być stosowane przede wszystkim w obiektach wysokiego składowania – ułatwiają zdejmowanie niezbędnych towarów, a więc także przyspieszają załadunek oraz rozładunek pojazdów.

Podnośniki teleskopowe do prac naprawczych

Podnośniki mogą być wykorzystywane również do naprawy instalacji, elewacji i innych elementów budynku. Są używane przede wszystkim w przypadku usterek w obrębie oświetlenia. Dzięki nim można działać sprawnie także w już istniejących i kompletnie wyposażonych obiektach. Modele elektryczne mają bowiem mniejsze rozmiary, dzięki czemu mogą bezpiecznie poruszać się pomiędzy maszynami i regałami.

Szukasz niezawodnych podnośników osobowych na wynajem? Zajrzyj na stronę gizo.pl – oferujemy podnośniki osobowe z napędem elektrycznym do prac o różnej specyfice. Skontaktuj się z nami – dopasujemy model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.