Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak zaprojektować gospodarstwo agroturystyczne od podstaw?

Jak zaprojektować gospodarstwo agroturystyczne od podstaw?

Pobyt na wsi skutkuje głębokim odprężeniem i uspokojeniem, dając wymarzoną odskocznię od codzienności. Nic dziwnego, że coraz szybciej przybywa osób zainteresowanych prowadzeniem działalności turystycznej na obszarach oddalonych od zgiełku miejskiego. Projektowanie gospodarstwa agroturystycznego od zera stanowi spore wyzwanie finansowe i organizacyjne. Przedstawiamy krótki poradnik, jaki pomoże zacząć inwestycję i wprowadzi Cię na właściwe tory.

Fundamenty procesu inwestycyjnego

Wszystkie działania powinny wynikać z przemyślanej wizji przyszłego gospodarstwa. Zanim podejmiesz pierwsze kroki formalne, musisz dokładnie określić cel swojej działalności i wskazać grupę docelową klientów. Czy zamierzasz skupić się na stworzeniu przyjaznej przestrzeni dla rodzin z dziećmi? A może wolisz gościć pasjonatów aktywnych form wypoczynku? Projekt budynku usługowego na wsi charakteryzuje się dużą elastycznością. Nawet jeśli postawisz na gotowe rozwiązania, proces selekcji dostępnych planów całkowicie zależy od Twoich początkowych oczekiwań.

Teraz możemy przejść do kolejnego etapu. Jeśli jeszcze nie posiadasz działki na własność, pora rozpocząć poszukiwania przytulnego miejsca. Najlepiej, jeśli gospodarstwo agroturystyczne będzie położone z dala od zanieczyszczeń i hałasu. W promocji Twojej oferty zdecydowanie pomoże bliskość ciekawych szlaków turystycznych, rzek lub jezior.

Po załatwieniu wszelkich formalności zakupowych, pora przystąpić do właściwej fazy projektowania. Najwyższy czas ustalić zakres przyszłej infrastruktury turystycznej i wybrać wyposażenie Twojego gospodarstwa. Pamiętaj, że Twoi goście chcą spędzić przyjemny urlop w komfortowych warunkach.

Na liście Twoich obowiązków jako usługodawcy mieści się udostępnienie przestronnych łazienek w każdym pokoju, kuchni i pomieszczeń ogólnodostępnych. Pomyśl także o uwzględnieniu dodatkowych atrakcji, jakie z pewnością przełożą się na lepszą ocenę Twojej oferty. Jeśli pozwalają na to warunki lokalizacyjne i finansowe, możesz stworzyć naturalny plac zabaw dla dzieci, saunę, miejsce na ognisko i wiele innych. Pomysły przychodzą same, jeśli znasz swoją grupę docelową i rozumiesz jej potrzeby.

Projekt gospodarstwa agroturystycznego – dodatkowe wskazówki

Dobrze wykonany projekt budynku usługowego w sferze agroturystyki powinien wyróżniać się wielofunkcyjnością i wygodą. Nie zapominaj o własnej prywatności. Wybierz taki plan, który wyraźnie oddzieli część mieszkalną dla właścicieli od strefy służącej prowadzeniu działalności gospodarczej.

Uwzględnij przestronne ciągi komunikacyjne i wygodne wejście do części przeznaczonej dla gości. Postaraj się także o spójny i harmonijny wygląd całej posesji, która powinna budzić pozytywne skojarzenia i zachęcać do wypoczynku.

Lipiński Domy to biuro projektowe we Wrocławiu z kompleksową ofertą planistyczną dla budynków usługowych. Korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań i ciesz się płynnym procesem inwestycyjnym.
Na naszej stronie zamieściliśmy liczne wersje projektów wpisujących się w potrzeby przedsiębiorców prowadzących gospodarstwa agroturystyczne.