Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Pompy hydroforowe – co warto o nich wiedzieć?

Pompy hydroforowe

Pompy hydroforowe są urządzeniami wykorzystywanymi do tłoczenia wody i jej dystrybucji poprzez różne systemy. Ich przeznaczeniem jest transportowanie czystej i zimnej cieczy. Gdzie można je wykorzystać? Jakie są ich rodzaje? Gdzie je kupić?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym są pompy hydroforowe
  • jakie jest zastosowanie pomp hydroforowych
  • gdzie kupić pompy ssące

Czym jest pompa hydroforowa?

Pompa hydroforowa to urządzenie służące do tłoczenia wody i usprawniania działania systemów jej dystrybucji. Nazywane są również pompami ssącymi lub samozasysającymi. Modele pomp mają różną moc i wydajność. Różnią się także rodzajem zasilania. Pompy hydroforowe dzielimy na powierzchniowe i głębinowe.

Pompy hydroforowe charakteryzują się wytrzymałością, niezawodnością i długim okresem działania. W dodatku, dzięki łatwemu dostępowi do części zamiennych nie ma problemów z ich naprawą w przypadku awarii.

Pompa samozasysająca, pompa ssąca – zastosowanie

Najprościej mówiąc, głównym zastosowaniem pomp hydroforowych jest transportowanie czystej i zimnej cieczy. Najczęściej są wykorzystywane do pompowania wody w instalacjach hydroforowych oraz w systemach nawadniających, do podlewania ogrodu, działek i niewielkich upraw warzywnych, gospodarstwach rolnych i wielu innych. Znakomicie sprawdzą się w instalacjach wodociągowych dostarczających wodę do budynków mieszkalnych i zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Doskonale nadają się do podnoszenia ciśnienia w instalacjach.

Pompy samozasysające znajdują zastosowanie przy doprowadzaniu wody z własnych ujęć – studni kręgowej, studni głębinowej. Świetnie sprawdzą się również w domkach letniskowych.

Pompy hydroforowe, pompy samozasysające – gdzie kupić?

Przed zakupem pompy hydroforowej warto zastanowić się, jaki model spełni nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Najważniejszym parametrem jest nasze zapotrzebowanie na wodę, do którego musimy dostosować odpowiednią moc silnika pompy. Bardzo ważna jest również wydajność maksymalna pompy, która powinna być dostosowana do ilości wody potrzebnej do zaopatrzenia domu. Istotny dla nas może być również poziom hałasu generowanego przez pompę, jej trwałość i jakość wykonania.

Pompy hydroforowe, podobnie jak innego rodzaju pompy wodne, bez problemu kupimy w stacjonarnych sklepach hydraulicznych. Jeżeli potrzebujemy większego wyboru lub pomp do specjalnych zastosować, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych z akcesoriami hydraulicznymi. Z łatwością znajdziemy sprzęt adekwatny do naszej instalacji wodociągowej, instalacji doprowadzania czystej wody, wody pitnej i innych cieczy.