Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Wygodne czyszczenie basenu domowego

Wygodne czyszczenie basenu domowego

Basen ogrodowy to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Aby kąpiele stały się prawdziwą przyjemnością, ważna jest regularna pielęgnacja wody. Pomocny w tym stanie się odkurzacz.

Odkurzacze do basenu – czy warto go kupić?

Zakup takiego urządzenia nie stanowi problemu. Wystarczy wejść na klubben.pl, gdzie dostępne są różne produkty. Czy zakup tego urządzenia ma sens? Takie pytanie stawiać może sobie wielu właścicieli zbiorników wodnych.

Odpowiedź jest jedna – tak. Jeżeli ktoś chciałby odczuwać przyjemność z pływania, to takie zakupy, jakie bez trudu można wykonać na w/w wskazanej stronie, są koniecznością.

Odkurzacze dają możliwość dokładnego wyczyszczenia nie tylko niecki basenowej, ale także ścianek zbiornika. Tam również osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Są to urządzenia, które pomagają także utrzymać prawidłowy poziom higieny. Jest to w szczególności ważne, jeżeli w basenie kąpią się różne osoby. Warto wskazać, że regularne stosowanie odkurzacza zapobiega także rozwojowi glonów, grzybów oraz innych, szkodliwych mikroorganizmów.

Jakie opinie ma odkurzacz?

Na klubben.pl znaleźć można wiele urządzeń. Nie znając się na tego typu propozycjach, podjęcie finalnej decyzji może stanowić problem. Osoby, jakie nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jakie produkty są warte uwagi, powinny zwrócić uwagę na recenzję innych osób.

Bazowanie na opiniach innych konsumentów, w dzisiejszych czasach jest rzeczą jak najbardziej normalną. Trzeba jednak zauważyć, że pod uwagę należy wziąć nie tylko opinie pozytywne, ale także negatywne. Pomoże to uniknąć tych urządzeń, które są nic nie warte. Jest to bardzo ważne, ponieważ z reguły ma się do czynienia z asortymentem, którego cena nie należy do niskich. Jeżeli coś kupować, to rozsądnie.

Rodzaje odkurzaczy do basenu

Wpływ na podjęcie decyzji, będzie miał posiadany budżet. Trzeba zapoznać się jednak z poszczególnymi urządzeniami, jakie oferowane są obecnie przez sklepy.

Manualny odkurzacz do czyszczenia

Do jego zalet zaliczyć można niską cenę. Tego typu urządzenia można zakupić już za niecałe 200 zł. Ręczne odkurzacze należy podłączyć do instalacji basenowej, dzięki czemu możliwe będzie zasysanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie osadzać będą się na filtrze. Urządzenie jest tanie. Całe czyszczenie należy wykonywać samodzielnie.

Automatyczny odkurzacz do basenu

O jego wydajności decyduje pompa do jakiej zostaje podłączony. Jeżeli chodzi o półkę cenową, to można znaleźć go pośrodku. Należy wydać kilkaset złotych na odkurzacz, który samodzielnie porusza się po dnie basenu. Koniecznością jest jednak sprawdzenie pompy przed zakupem, aby przekonać się, że całość będzie w stanie zapewnić maksimum funkcjonalności.

Robot do czyszczenia

Automatyczny robot – najdroższy, ale także zapewniający maksimum dokładności i funkcjonalności. W pełni samodzielne urządzenie, które należy tylko wpuścić do niecki basenowej. Resztę wykona on, usuwając wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, jakie tylko znajdą się na jego drodze.

Do wyboru są różnego rodzaju roboty do czyszczenia, jakie wyposażone są o wzbogacone funkcje, m.in. analiza dna basenowego i rodzaju zanieczyszczeń. Wtedy robot sam wybiera program, który pomoże usunąć cały brud. Nieco prostsze wersje takich robotów wymagają ustawienia przez człowieka odpowiedniego programu do czyszczenia samodzielnie. Potem robot sam już będzie wiedział co ma zrobić.

Wybierając odkurzacz/robot, należy na pewno wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • posiadany system filtrujący,
  • wielkość całej powierzchni,
  • wygoda i komfort,
  • możliwość oszczędzenia czasu.